Noc Kultury w Lublinie

Jutrzejsza noc, z 7 na 8 czerwca 2008 r. upłynie w Lublinie pod znakiem drugiej edycji manifestacji kulturalnej Noc Kultury. Tej nocy miasto tętnić będzie rytmem sztuki i artystów. Na akcję złoży się ponad 150 wydarzeń artystycznych i kulturalnych, przygotowanych specjalnie na tę okazję przez większość miejskich instytucji kultury oraz lubelskich twórców i animatorów, którzy wspólnie zbudują płaszczyznę prezentacji potencjału kulturalnego Lublina.

Na uczestników oczekują teatry, muzea, galerie, filharmonia, sale koncertowe, oraz przestrzeń miejska, a także profesjonalni i niezależni artyści, muzycy, aktorzy, malarze, poeci. 

Jest to jedyne tego rodzaju wydarzenie w kraju i bezprecedensowe w skali Europy. Ubiegłoroczna edycja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem zarówno mediów jak i mieszkańców miasta. Wzięło w niej udział ponad 100 tysięcy Lublinian.

Noc Kultury to projekt Miasta Lublin, starającego się o tytuł Europejskie Stolicy Kultury 2016.

Wydarzenia rozpoczną się 7 czerwca od godz. 16 i potrwają do godzin porannych następnego dnia.
Wśród nich znajdą się między innymi koncerty zespołów: Orkiestra św. Mikołaja, Lubelska Federacja Bardów, Gospeople, Komische Pilze, Los Centauros, spektakle w wykonaniu teatrów: Provisorium-Kompania Teatr, Chorea, Widzenie, In Vitro, ITP. oraz akcje artystyczne na deptaku w wykonaniu Lubelskiego Teatru Tańca. Imprezie towarzyszyć będzie również wielka akcja artystyczna Koczowisko Europejskie, Noc reportaży z Radiem Lublin, a także specjalne instalacje plastyków Jarosława Koziary i Roberta Kuśmirowskiego. Zobaczymy też projekcje multimedialne na Rynku Starego Miasta, a także pokazy filmów i akcję transmisji Nocy Kultury na żywo.

Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach Nocy Kultury będzie bezpłatne.

Dodaj komentarz