• 2008-06-03

Bristol Sound przy kawie

7 czerwca o godz. 21 odbędzie się koncert zespołu JaaBaaRoid w warszawskiej Monsoon Cafe. Muzyka JaaBaaRoid  to wyjątkowa podróż przez najróżniejsze rytmy: sample, loopy i niedokończone melodie, w których odnaleźć można fascynacje tzw. Bristol Sound czy sceną Elektro.

Plakat (źródło: materiały prasowe)

Plakat (źródło: materiały prasowe)

JaaBaaRoid to tripowy projekt stworzony przez artystę i producenta tworzącego pod pseudonimem Jay Bee. Swoją przygodę z komponowaniem i tworzeniem muzyki Jay Bee rozpoczął w połowie lat dziewięćdziesiątych. Był założycielem i liderem m.in. alternatywnej formacji zwanej Damn.Phase, dobrze znanej na warszawskiej scenie undergroundowej.

Od 2003 roku Jay Bee zajmuje się komponowaniem i produkcją muzyki do filmów dokumentalnych i krótkich form filmowych. W międzyczasie narodziła się idea stworzenia nowego projektu o nazwie JaaBaaRoid. Jay Bee zaangażował się w pracę nad debiutanckim albumem, którego premiera miała miejsce 24 kwietnia 2006 roku.

Muzyka JaaBaaroid to wyjątkowa podróż przez najróżniejsze rytmy: sample, loopy i niedokończone melodie, w których odnaleźć można fascynacje tzw. Bristol Sound czy sceną Elektro.

Zespół występuje na koncertach w składzie Jay Bee (wokal, sampler, gitara akustyczna i elektryczna), Mackie (instrumenty perkusyjne) oraz Tommy (gitara basowa, kontrabas, brzmienia basowe).

Dodaj komentarz