• 2008-05-29

4. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów A PART

Od 19 do 23 czerwca 2008 r. odbędzie się w Katowicach 14. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów A PART.

Festiwal Teatrów A Part jest międzynarodowym przeglądem najciekawszych zjawisk artystycznych z obszaru teatru autorskiego, niewerbalnego, eksperymentalnego, alternatywnego i innowacyjnego, odbywającym się w Katowicach i miastach ościennych.

Festiwal powstał w 1994 roku. Do 2003 roku, nieprzerwanie, odbyło się dziesięć edycji festiwalu. W 2004 roku festiwal nie odbył się. W 2005 roku miała miejsce 11. edycja festiwalu, po raz pierwszy organizowana przez Stowarzyszenie Teatralne A Part. Festiwal zachował swoją nazwę i formułę. Dyrektorem artystycznym A Partu od początku istnienia jest Marcin Herich. Od nazwy festiwalu wzięły nazwę powstałe w 2004 roku teatr i stowarzyszenie.

Podczas tegorocznego festiwalu wystąpią: Theater Derevo (St.Petersburg/Drezno), Teatr Biuro Podróży (Poznań), Do Theatre (St.Petersburg/Aachen), Teatr Kana (Szczecin), Bradipoteatar (San Marino), Teatr Porywacze Ciał (Poznań), Teatr Cinema (Michałowice), Marta Andrzejczyk (Olsztyn), Kompania Doomsday (Białystok) oraz Teatr A PART – organizator przeglądu. Hasłem przewodnim tegorocznego festiwalu jest przemijanie.

W czerwcu 2008 zaprezentowane zostaną nasze spektakle Klepsydra, El nino, Zwykłe potrzeby i Femina v.2 w Katowicach i Warszawie:

Plakat (źródło: materiały prasowe)

Plakat (źródło: materiały prasowe)

Klepsydra
15 czerwca, Katowice, Rondo Sztuki, godz. 21.00

El nino
20 czerwca, Katowice, boisko Uniwersytetu Śląskiego, godz. 22.00
(Międzynarodowy Festiwal Teatrów A PART)

Zwykłe potrzeby
23 czerwca, Katowice, Teatr Korez, godz. 18.00
(Międzynarodowy Festiwal Teatrów A PART)
25 czerwca, Katowice, Teatr Korez, godz. 19.00

Femina v.2
27 czerwca, Warszawa, Park Świętokrzyski, godz. 21.00
(Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy)

Stowarzyszenie Teatralne A PART
Katowice

Dodaj komentarz