Krytycy i pisarze w Zamku Ujazdowskim

26 maja o godz. 18.00 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie odbędzie się spotkanie Krytycy i pisarze z cyklu Rozmowy FA-art’u.

W spotkaniu udział wezmą:

Konrad C. Kęder – redaktor naczelny kwartalnika  FA-art, autor książek
Miłka Malzahn – autorka książek Baronowa późna jesień, Królowa rabarbaru i Nie ma mono (opowiadania są), poetka, wokalistka
Krzysztof Sołoducha – autor książek Nadwyżki świadomości i Bajan, felietonista

Kwartalnik FA-art to pismo literacko–artystyczne ukazujące się od 1988 (początkowo wychodziło poza cenzurą). Redakcja mieści się w Katowicach, w jej skład wchodzą krytyk i badacz literatury Krzysztof Uniłowski, krytyk i prozaik Robert Ostaszewski oraz artystka-grafik Katarzyna Bochenek. Redaktorem naczelnym (a zarazem współwydawcą) od początku istnienia pisma pozostaje pisarz i krytyk Konrad C. Kęder.

Kwartalnik FA-art zajmuje się współczesną literaturą polską; oprócz prezentacji prozy i poezji twórców średniego i młodszego pokolenia prawie każdy numer pisma przynosi debiuty. Poza literaturą w zakres zainteresowań pisma wchodzi filozofia, teoria literatury, pogranicza nauk humanistycznych, teatr alternatywny, film i multimedia.

Ważną kwestią jest oprawa graficzna kwartalnika, za którą odpowiada Katarzyna Bochenek – w każdym numerze wykorzystywane i prezentowane są prace młodych twórców. Dużo miejsca pismo poświęca prezentacjom tłumaczeń – z czeskiego, słowackiego, niemieckiego, serbskiego, chorwackiego, węgierskiego, rosyjskiego oraz innych języków, ostatnio – z hiszpańskiego i szwedzkiego.

FA-art plasuje się w ścisłej czołówce polskich pism literackich. Autorzy komentujący pismo zwracają uwagę na wysoki poziom krytyki literackiej.

Spotkanie w ramach Programu Audytorium

Dodaj komentarz