• 2008-05-24

Mechaniczna Cytryna w klubie Mechanik

27 maja 2008 o godz. 19:30 w Klubie Mechanik w Warszawie odbędzie się kolejny wieczór klubowy z cyklu Mechaniczna Cytryna.

Towarzysko-artystyczne Spotkania Przy Herbacie z Cytryną odbywają się w warszawskim Klubie Mechanik od grudnia 2006. Raz w miesiącu młodzi artyści: wokaliści, muzycy, kabareciarze, filmowcy, fotograficy spotykają się ze swoimi znajomymi aby podzielić się tym nad czym właśnie pracują. Spotkania mają charakter otwartej próby generalnej dającej możliwość prezentacji także publiczności.

Małgorzata Wojciechowska – autorka, kompozytorka, piosenkarka i aktorka. Brała udział w wielu ogólnopolskich festiwalach, gdzie zdobywała liczne nagrody, np.:  w 2002 r. II Nagroda w Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej, w 2004 r. Grand Prix im. Jonasza Kofty na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej – OPPA oraz nagroda literacka im. Mariana Redwana za autorstwo najlepszych tekstów piosenek na FAMIE. W 2005 r. otrzymała stypendium miasta Krakowa dla młodych twórców w dziedzinie sztuki estradowej. Od 2004 r. jest członkiem Rady Programowej i jury Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA w Świnoujściu, a od 2006 r. członkiem stowarzyszenia organizującego Festiwal Sztuk Różnych Bieszczadzkie Anioły w Cisnej i członkiem jury festiwalu. W 2006 r. w Radiu Kraków nagrała materiał na swoją pierwszą płytę autorską, która ukaże się prawdopodobnie w 2008.

Kabaret Zygzak tworzy humor jak najbardziej odchylony od pionu, a tym samym zbliżony do poziomu. Oglądając ich ma się nieodparte wrażenie, że to trzej kręcący się po scenie przedstawiciele płci męskiej. I to jest prawda! Kabaret Zygzak powstał w 2003 r. w Warszawie. Był wielokrotnie dostrzegany i nagradzany na największych festiwalach kabaretowych w Polsce (Mulatka, Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry, Festiwal Dobrego Humoru, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Kabaretowej OBORA, OSPA). Obecnie kabaret Zygzak tworzą Ireneusz Popiel, Grzegorz Tomaszewski, Andrzej Szczerba i Darek Mazurek.

Magda Turowska – wokalistka, muzyk, menadżer kultury. Pochodzi z Koszalina. Zadebiutowała w 1990r. Zdobyła wiele nagród na festiwalach piosenki poetyckiej, m.in. na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, na Spotkaniach Zamkowych Śpiewajmy Poezję! w Olsztynie. Jej piosenka i teledysk Rzeki snu gościły na liście przebojów Muzycznej Jedynki. Współpracowała z TVP 1 przy tworzeniu muzycznego programu telewizyjnego Kraina Łagodności. Od maja 1995r. jest właścicielką Agencji Inicjatyw Artystycznych Cytryna. Była współtwórcą i redaktorem serii płyt Złota Kolekcja zawierającej największej przeboje gwiazd polskiej piosenki wydanej przez POMATON EMI. Jej piosenki można znaleźć na solowej płycie Rzeki Snu oraz na kompilacjach Cytryna, Pomarańcza, Kraina Łagodności.

Klub Stodoła
ul. Batorego 10
02-591 Warszawa

Dodaj komentarz