• 2008-05-24

LEGENDY Z JAJEM

1 czerwca 2008 r. z okazji Dnia Dziecka w Krakowie odbędzie się gra miejska dla zuchwałych dzieci i przebiegłych rodziców LEGENDY Z JAJEM.

Tysiąc złotych becikowego i dozgonna wdzięczność strażaków czekają na śmiałka, którzy odnajdzie smocze jajo i wychowa na człowieka potomka gada spod Wawelu.

Podobno był smok w jamie. Podobno załatwił go baran… Ostatnie badania poprawnościowe skłaniają się jednak ku teorii, że smok był smoczycą, a baranem – szewczyk, który robotę spartaczył. Świętując przedwcześnie, jak nakazuje lokalna tradycja, pominął bowiem jajo, które zaginęło w pomroce dziejów. Ocieplenie klimatu, huczne obchody lokacji miasta i skoczne dźwięki kantaty Rubika przyspieszyły inkubację. Według najstarszych krakowian wyklucie nastąpi 1 czerwca punktualnie o 14. Do tego czasu jajo trzeba odnaleźć…

W grze mogą wziąć udział 2-5-osobowe drużyny, koniecznie z co najmniej jednym dzieckiem do lat 12 (nikt lepiej od dzieci nie zna się na smokach). Czas gry – 1 czerwca w godz. 10-14. W poszukiwaniach może wziąć udział najwyżej 100 zespołów. Zgłoszenia należny przesyłać na adres: gramiejska@krakow.agora.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 29 maja.

W szukaniu pomogą wam wiecznie żywi bohaterowie krakowskich legend. Podczas wędrówki zaułkami Starego Miasta poznacie zasady opieki nad smokami i zostaniecie przeegzaminowani ze znajomości dawnych opowieści o Krakowie. Przy okazji dowiecie się m.in. kogo straszy Czarna Dama, jak pogodzić dwóch braci, komu bije dzwon, po co szewczyk plecie, kiedy Kazimierz dostał kota i jaki był prawdziwy koniec Wandy. Najmłodszych czeka moc zadań i zagadek, starszych zabawa w skojarzenia i test ze znajomości Krakowa. W poszukiwaniach pomoże wam Człowiek z Jajem (mokrym).

Regulamin gry od 20 maja na www.krakow.gazeta.pl i www.groteska.pl

GRA MIEJSKA
To zabawa, w której planszą jest prawdziwe miasto, a pionkami – sami gracze. Rok temu 250 uczestników gry W pogoni za aktem szukało zaginionych pieczęci aktu lokacyjnego Krakowa, przejętych przez dewelopera marzącego o nadbudowie Sukiennic. Wrześniowa Legenda Stanisława Wyspiańskiego zorganizowana przez Teatr Groteska (rodzice i dzieci próbowali odzyskać skradzioną tablicę, bez której niemożliwe było odsłonięcie pomnika z okazji Roku Wyspiańskiego) była pretekstem do przybliżenia najmłodszym twórczości artysty.

Teatr Groteska
ul. Skarbowa 2, 31-121 Kraków

Dodaj komentarz