• 2008-05-24

Konkurs Haiku dla Warszawy

Do 11 czerwca 2008 r. można zgłaszać utwory haiku na konkurs Haiku dla Warszawy. Haiku można pisać w języku polskim lub w jednym z języków instytutów kultury współorganizujących Wiersze w metrze. Spośród nadesłanych utworów jury pod przewodnictwem znanego poety haiku, Mariusza Brzóski Brzóskiewicza, wyłoni zwycięzców. Najlepsze prace zostaną opublikowane na specjalnej wystawie w stołecznym metrze i nagrodzone odtwarzaczami Creative MP4.

Celem konkursu jest popularyzacja poezji haiku wśród mieszkańców Warszawy i odwiedzających ją osób oraz wyzwolenie kreatywności związanej z tematyką miejską. Haiku dla Warszawy to zaproszenie do wyrażenia w formie wiersza swoich uczuć i opinii związanych z Warszawą oraz zachęta do spróbowania sił w tworzeniu nie tylko po polsku, ale i w języku obcym. Organizatorzy pragną w ten sposób pokazać kreatywność i olbrzymi potencjał osób zamieszkujących Warszawę.

W dzisiejszych zabieganych czasach pisanie wierszy to pewnego rodzaju luksus – powiedział Mariusz Brzóska Brzóskiewicz, który będzie przewodniczył jury konkursu. Zaduma, refleksja, metafora to rzeczy całkowicie abstrakcyjne dla konsumpcyjnej kultury mass mediów i zachodniej cywilizacji, dlatego tym bardziej zapraszamy wszystkich do spróbowania swych sił w najkrótszej formie poetyckiej świata, tj. haiku. W paru słowach zawrzeć cały świat, do tego dziś zapraszamy wychodząc naprzeciw wszystkim żyjącym obecnie w kulturze SMS-a.

Aby wziąć udział w konkursie, należy:
stworzyć haiku poświęcone Warszawie (wymogi formalne, 3 wersy 5-, 7- i 5-sylabowych łącznie – 17 sylab);
zapoznać się z Regulaminem;
wysłać e-mail zawierający: haiku, wymagane dane oraz akceptację zasad konkursu na adres: haiku@wierszewmetrze.eu.

Prace można nadsyłać do 11 czerwca, do godz. 15.00. Zwycięzca zostanie ogłoszony 20 czerwca.
Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach: dla haiku w języku polskim i obcym. Najlepsze haiku zostaną opublikowane na specjalnej wystawie w stołecznym metrze oraz nagrodzone odtwarzaczami Creative MP4.

Dodaj komentarz