• 2008-05-20

Pilsner Urquell International Photography Awards

30 czerwca upływa termin zgłaszania prac do kategorii Deeper Perspective a do pozostałych kategorii 15 lipca 2008. Prace do międzynarodowego konkursu fotograficznego Pilsner Urquell International Photography Awards można zgłosić za pośrednictwem polskojęzycznej strony www.foto.pilsner.pl lub bezpośrednio na stronie konkursu www.photoawards.com.

Fot. Zosia Zija, Historie nieopowiedziane (źródło: materiały prasowe)

Fot. Zosia Zija, Historie nieopowiedziane (źródło: materiały prasowe)

Podczas ubiegłorocznego konkursu Pilsner Urquell International Photography Awards 2007, nazywanego często Oskarami fotografii, polscy fotograficy triumfowali w aż 4 kategoriach. Nagrody główne zdobyli Michał Szlaga (Architektura – budynki oraz Ludzie – autoportret), Zosia Zija (Ludzie-inne) oraz Michał Cała (Przemysł). Na naszym koncie znalazło się także 106 honorowych wyróżnień m.in. dla Jacka Poremby za zdjęcia mody, Jakuba Kamińskiego z FotoRzepy za serię fotoreportaży, Darka Golika z Rzeczpospolitej za zdjęcia sportowe i Wojciecha Druszcza z Polityki za prace w kategorii Ludzie – styl życia.

W zeszłym roku statuetki Lucie Awards zdobyli Włoch Massimo Mastrorillo okrzyknięty Fotografem Roku, Kanadyjczyk Larry Louie uznany za Odkrycie Roku oraz Brytyjczyk Charlie Crane za zwycięstwo w kategorii otwartej Deeper Perspective (Głębsza perspektywa).

Pilsner Urquell International Photography Awards to jeden z najbardziej prestiżowych i największych konkursów fotograficznych świata. Przyznawane w nim statuetki Lucie Awards często nazywane są  Oscarami fotografii. Co roku na konkurs napływa około 20.000 zgłoszeń z całego świata – zarówno od profesjonalistów, jak i amatorów. Profesjonaliści mogą startować w ośmiu kategoriach konkursowych, z których każda zawiera od kilku do kilkunastu podkategorii. Osobno oceniani są amatorzy, którzy mogą zgłaszać swoje prace w siedmiu kategoriach. Zwycięzcy wszystkich 16 kategorii rywalizują o tytuł Międzynarodowego Fotografa Roku.

Fot. Sebastian Copeland, Antarctica the global warning (źródło: materiały prasowe)

Fot. Sebastian Copeland, Antarctica the global warning (źródło: materiały prasowe)

Warunkiem przyjęcia pracy do konkursu Pilsner Urquell International Photography Awards jest ukończenie przez autora 21 roku życia, uiszczenie opłaty i zgłoszenie jej do jednej (lub kilku) z poniższych kategorii. Sędziowie konkursu Pilsner Urquell International Photography Awards nie mogą przenieść  fotografii do innej kategorii bez zgody autora.

  • Kategorie dla profesjonalistów: Architektura, Album Fotograficzny,  Foto-Reportaż,  Fotografia Reklamowa, Sztuka, Natura, Ludzie, Fotografia Wyspecjalizowana, Głębsza Perspektywa
  • Kategorie dla amatorów: Architektura, Foto-Reportaż,  Fotografia Reklamowa, Sztuka, Natura, Ludzie, Fotografia Wyspecjalizowana, Głębsza Perspektywa.

Dodaj komentarz