• 2008-05-19

Świat jest mojego wzrostu w Green Gallery

W dniu 31 maja o godz.17.00 w Green Gallery na Rynku Starego Miasta w Warszawie odbędzie się wernisaż niecodziennej wystawy zatytułowanej Świat jest mojego wzrostu, która poprowadzi dorosłych, niemalże za rękę, do magicznego świata dzieci.

Świat jest mojego wzrostu w Green Gallery w Warszawie (źródło: materiały prasowe)

Świat jest mojego wzrostu w Green Gallery w Warszawie (źródło: materiały prasowe)

Wystawa o tyle niecodzienna, ponieważ autorką zdjęć jest 8 letnia dziewczynka Sonia Witakówna, która w sposób prawdziwie artystyczny sfotografowała swój świat, chcąc nam zdradzić jego małe tajemnice. Podczas wernisażu odbędzie się aukcja fotografii małej artystki, a pieniądze z licytacji zostaną przekazane na rzecz Fundacji Akogo Ewy Błaszczyk. Mali koneserzy sztuki będą mieli okazję wziąć udział w rozlosowaniu gier przekazanych specjalnie na tę okazję przez firmę GRANNA.

Sonia jest bardzo serdeczną, żywą, pełną energii i pomysłów dziewczynką, która potrafi też bardzo zdecydowanie bronić własnego zdania.  Ma ogromną łatwość zawierania nowych znajomości i przyjaźni.

Urodziła się 16 sierpnia w roku Smoka (2000). Ukończyła przedszkole Montessori Dominiki Izdebskiej w Wilanowie i po zdaniu egzaminu, z najlepszym wynikiem (90/100 możliwych) dostała się do Społecznej Szkoły Podstawowej im Jigoro Kano na Mokotowie, gdzie czuje się jak ryba w wodzie.

Sonia lubi rysować, malować i uczestniczyć w eksperymentach naukowych w szkole, chodzić na wystawy, jeździć na wycieczki, żeglować, wspinać się, czytać i słuchać gdy jej się czyta.  Co jakiś czas wymyśla i (z mieszanym szczęściem) wdraża sposób na pomnożenie swoich pieniędzy, którymi zarządza od ponad dwóch lat. Ma czas na to wszystko, bo w domu nie ma telewizora.

Wystawę będzie można oglądać w dniach 31 maja do 10 czerwca.

Galeria Green Galery
Ul. Krzywe Koło 2/4
Rynek Starego Miasta
Warszawa

Dodaj komentarz