• 2008-05-17

Noc Muzeów w Kazimierzu nad Wisłą

17 maja w Muzeum Złotnictwa w Kazimierzu Dolnym w ramach Nocy Muzeów odbędzie się ciekawe spotkanie z trzema  artystami projektantami współczesnych form złotniczych, Markiem Nowaczykiem, Mariuszem Pajączkowskim i Jackiem Skrzyńskim oraz jednym z największych w Polsce znawców złotnictwa Michałem Gradowskim.

Będzie można nie tylko zobaczyć przywiezione do Kazimierza specjalnie na tę niezwykłą noc, prace tych trzech artystów, ale także porozmawiać z nimi, posłuchać o tym jak tworzą, co ich fascynuje, czym się zajmują, a także posłuchać niezwykłych opowieści złotniczych współzałożyciela i wieloletniego kustosza Muzeum Sztuki Złotniczej – Michała Gradowskiego.

Specjalną atrakcją będzie prezentacja prostych technik złotniczych ze współudziałem wykonawczym publiczności. Niektórzy z Gości wrócą do domu z przedmiotem biżuteryjnym wspólnie wykonanym przez siebie i jednym z artystów.

Przez cały czas dostępna będzie do bezpłatnego zwiedzania ekspozycja stała Muzeum Sztuki Złotniczej, prezentująca złotnictwo polskie i obce XV – XXI wieku, w tym srebra kultowe wyznań chrześcijańskich i judaika, srebra stołowe i współczesne formy złotnicze.

Dodaj komentarz