• 2008-05-17

Jacek Jędrzejczak – wystawa fotografii w Levicach

Do 1 lipca 2008 r. w Muzeum Tekowskie w Levicach na Słowacji można oglądać prace pokazane na Międzynarodowym Festiwalu Fotografii. Festiwal w Levicach ma dość krótką historię. Współtworzy go grupa pasjonatów zrzeszonych w klubie Fotogravity – bardzo często absolwentów uczelni fotograficznych w Czechach, którzy w nowej rzeczywistości jakiej znalazła się Słowacja po rozpadzie kraju, próbują ożywić życie kulturalne w tym regionie.

Fot. Muzem Tekowskie (źródło: materiały prasowe)

Fot. Muzem Tekowskie (źródło: materiały prasowe)

Głównym wątkiem tegorocznej edycji festiwalu byli goście zagraniczni – Garik Avanesian (główny redaktor prowadzący i wydawca fotograficznego pisma znanego również i w Polsce – FotoArt – Czechy), Andras Balla (architekt i fotograf, członek Węgierskiego Związku Artystów Fotografików – Węgry), Robo Kocan (mieszkający w Anglii fotograf słowackiego pochodzenia) oraz gość z Polski znany już części publiczności – Jacek Jędrzejczak.

Fot. Jacek Jędrzejczak, Ucieczka (źródło: materiały prasowe)

Fot. Jacek Jędrzejczak, Ucieczka (źródło: materiały prasowe)

 

Jacek Jędrzejczak zaprezentował na wystawie fragment – cyklu Ucieczka do przodu. Projekt ten wystawiany był wcześniej w Polsce w Green Gallery. Wystawie towarzyszył wówczas album nagrodzony tytułem Najpiękniejszej Książki w roku 2005. Podtytuł wystawy (Powietrze) odnosi się do jednego z żywiołów, stanowiąc swoistą fotograficzną parabolę opowiadającą o prawdziwej naturze kobiety, jej zmysłowości, ulotności, pięknie, delikatności, ale też i nierealności i niemożności prawdziwego poznania.

 

Dodaj komentarz