• 2008-05-13

Przed Cannes przystanek w Bookhousecafé

13 maja o godz. 20.00, w Bookhousecafé w Warszawie będzie można zobaczyć cztery filmy z Programu 30 minut, koordynowanego przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Fot. Samotność kucharza szybkich zamówień (źródło: materiały prasowe)

Fot. Samotność kucharza szybkich zamówień (źródło: materiały prasowe)

Pokój szybkich randek Anny Maliszewskiej, Samotność kucharza szybkich zamówień Marcela Sawickiego, Aria Diva Agnieszki Smoczyńskiej, Jak to jest być moją matką Norah McGettigan to cztery produkcje z drugiej edycji Programu 30 minut, które trafią na Short Film Corner, czyli na targi filmów krótkometrażowych, na rozpoczynający się 14 maja festiwal w Cannes.

Dwa z nich – Pokój szybkich randek i Samotność kucharza szybkich zamówień, wyprodukowane w Opus Film, będzie można obejrzeć w bookhousecafé.

Wspomniane dzieła powstały w ramach Programu 30 minut, który jest wspólną inicjatywą Stowarzyszenia Filmowców Polskich, TVP Kultura oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy i szkół filmowych w Łodzi i Katowicach. Filmy dofinansowane były przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a aktualnie przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Dodaj komentarz