• 2008-05-13

Fotografiti – prace Darii Ilow

Od 8 maja 2008 r. w Galerii Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu do do 14 czerwca można oglądać prace  młodej, obiecującej wrocławskiej artystki – Darii Ilow, absolwentki Prywatnego Policealnego Studium Fotograficznego PHO-BOS we Wrocławiu, oraz Wyższych Studiów Fotografii na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Na ekspozycję pt. Fotografiti składa się ponad 20 wielkoformatowych fotografii. Inspiracją dla artystki jest codzienność, niosąca nowe przeżycia i emocje, a także sztuka współczesna, graffiti, malarstwo Tadeusza Brzozowskiego i Willema de Kooniga. Artystka stworzyła wielobarwne prace na pograniczu fotografii, malarstwa i grafiki eksperymentując z różnymi technikami powstawania obrazu. Dzięki temu udało jej się w tak młodym wieku stworzyć własny unikalny styl.

Moje prace to mój świat pełen różnych emocji – niepokoju, radości, smutku. Interesuje mnie przede wszystkim malarski psychologizm koncentrujący się na ciele ludzkim. Swym pracom staram się nadawać zdyscyplinowaną formę, poprzez świadomy wybór intensywnych kolorów. W pracach tych jest też opowieść o byciu kobietą, poszukiwaniu nowej drogi życiowej. Mówię również o sprawach prywatnych, intymnych, o doświadczeniach własnego ciała. Wykonując zdjęcia często eksperymentuję np. dosłownie niszcząc zdjęcie. (Daria Ilow)

 

Dodaj komentarz