• 2008-05-12

Język Teatru Tańca

Od 12 do 17 maja w Gdańsku i Sopocie potrwa święto teatru tańca. W programie konferencja, warsztaty liczne spektakle oraz filmy z tańcem współczesnym w roli głównej.

Jak opisać taniec współczesny? Jak go odczytywać, jak na niego patrzeć? Do czego odnosić? Gdzie się zaczyna, a gdzie kończy, w jaki sposób wiąże się z innymi dziedzinami sztuki? Na te i wiele innych pytań postara się odpowiedzieć Język Teatru Tańca – konferencja z udziałem najlepszych polskich ekspertów, naukowców oraz praktyków trójmiejskiej sceny tańca.

Wśród prelegentów posłuchać będzie można m.in. wystąpień Iwony Pasińskiej (Polski Teatr Tańca w Poznaniu), Aleksandry Rembowskiej (redakcja pisma Teatr), Leszka Bzdyla (Teatr Dada von Bzdülow), Joanny Leśnierowskiej (Stary Browar w Poznaniu), Julii Hoczyk (redakcja pisma SCENA). Gościem specjalnym konferencji będzie Arnd Wesemann, redaktor naczelny czołowego europejskiego magazynu poświęconego tańcu Ballettznz, teoretyk teatru, tańca i nowych mediów.

Konferencję poprzedzą warsztaty pisania o tańcu przygotowane dla studentów teatrologii Uniwersytetu Gdańskiego (12-14 maja).
Język Teatru Tańca pozwoli również na bezpośredni kontakt z teatrem tańca, otworzy możliwość konfrontacji wiedzy merytorycznej z obcowaniem z żywą materią. Obok spotkań z ekspertami zorganizowana zostanie także dwudniowa retrospektywa trójmiejskich teatrów tańca.

W programie

15maja, czwartek
18.00 – Sopocka Scena Off de BICZ, ul. Mamuszki 2, Sopot
BIO- OBIEKT. INTRO – Jacek Krawczyk
Tak – Joanna Czajkowska
Bonsai – Leszek Bzdyl
Live Act – Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz

16 maja, piątek
19.00 – Klub Żak, ul. Grunwaldzka 195/ 197, Gdańsk
Punkt zwrotny – Teatr Cynada
Visitores – Julia Mach, Filip Szatarski
W pół do godziny – Teatr Fizyczny Iwony Gilarskiej

17 maja, sobota
13.00 – DKF Marcello, Kino Polonia, ul. Boh. Monte Cassino 55/57, Sopot
Sang d’encre Cie Philippe Saire

Akademickie Centrum Kultury Alternator
Uniwersytet Gdański

1 komentarz do artykułu “Język Teatru Tańca”

  1. helena

    :) cieszy…

Dodaj komentarz