• 2008-05-11

Confusao – Łukasz Butowski

12 maja 2008 r., o godz. 18.00 w galerii Plama – Gdański Archipelag Kultury odbędzie się wernisaż Łukasza Butkowskiego. Confusao to słowo – klucz, słowo – synteza, słowo wszystko oznacza zamieszanie, bałagan, stan anarchii i nieładu.

Łukasz Butkowski (źródło: materiały prasowe)

Łukasz Butkowski (źródło: materiały prasowe)

Łukasz Butkowski o swojej wystawie: To wesoło brzmiące wyrażenie znalazłem w książce Kapuścińskiego Jeszcze dzień życia, tam służyło ono opisaniu stanu w jakim znajdowało się oblężone miasto. Bardzo mi się to słówko spodobało. Zaczęło mi się napraszać do moich prac, i okazało się, że świetnie się do nich dopasowuje. W swoich pracach lubię zastanawiać/zatrzymywać się nad chaosem, nieporządkiem, nieładem wynikającym z tego wszystkiego nas otacza i co jest w nas, trochę na wesoło, a trochę na smutno wyładowuję te historyjki na obrazki.

Łukasz Butowski – absolwent malarstwa na Gdańskiej ASP. Studiował w latach 2002-2007. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. T. Miszkin z aneksami z litografii w pracowni prof. Z. Gorlaka oraz rysunku w pracowni prof. R. Gajewskiego. Od listopada 2007 pracuje jako asystent w pracowni litografii prof. Z. Gorlaka na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2005 roku uczestniczył w plenerze malarskim w centrum onkologii dziecięcej w gdańskiej Akademii Medycznej. Dekoracje te zostały nagrodzone przez ministra kultury RP, oraz zdobyły szereg innych wyróżnień. W roku akademickim 2005/06 otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Gdańska za wybitne osiągnięcia w nauce.

Plama – Gdański Archipelag Kultury

Ul. Pilotów 11 Gdańsk

Dodaj komentarz