• 2008-05-08

Jan Izba Izbiński w Klubie Pod Pretekstem

12 maja o godz. 20.00 w poznańskim Klubie Pod Pretekstem odbędzie się koncert Jana Izby Izbińskiego. Artyście na scenie towarzyszyć będą znakomici instrumentaliści: Piotr Kałużny na fortepianie i Tomasz Jaśkiewicz na gitarze. W programie znajdą się najpiękniejsze piosenki Czesława Niemena, a także bluesowe standardy oraz utwory Raya Charlesa.

Jan Izba Izbiński jest gitarzystą, bluesmanem i wokalistą, którego świat muzyczny obejmuje blues, rock oraz jazz. Swoją pozycję zawdzięcza własnej pracy, jako że nie ukończył żadnej szkoły muzycznej. Jego wypowiedzi artystyczne są zawsze szczere i autentyczne, a każdy jego koncert pozostawia u widza niezatarty ślad. Zadebiutował w 1970 r. na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Lublinie. Współpracował z wieloma polskimi zespołami, nie tylko jazzowymi: Sami Swoi, Recydywa, After Blues.

Piotr Kałużny – absolwent PWSM w Poznaniu, pianista, kompozytor, aranżer i dyrygent. Wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu i Wrocławiu. Znany muzyk studyjny. Współpracował z czołowymi orkiestrami radiowymi w Poznaniu, Katowicach i Warszawie i z wieloma znanymi muzykami. Oprócz utworów jazzowych tworzy muzykę teatralną, filmową kameralną i symfoniczną.

MCA&Pod Pretekstem
Dziedziniec Różany CK ZAMEK
Poznań

Dodaj komentarz