• 2008-05-07

Ze snu w galerii NA2P

9 maja o godzinie 18.00, w gliwickiej galerii NA2P rozpocznie się dosyć nietypowa, jak na dotychczasową działalność, wystawa. Pod nazwą Ze snu kryją się prace artystów i pedagogów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, czyli: Grzegorza Hańderka, Franciszka Niecia, Gabrieli Habrom- Rokosz, Magdaleny Gogół-Peszke, Henryka Fojcika, Henryka Sity, Kazimierza Cieślika, Aleksandra Ostrowskiego, Wiesławy Ostrowskiej, Karoliny Stanieczek, Piotra Wysogląda, Kazimierza Frączka i Agnieszki Bieniasz.

Wystawa "Ze snu" w Galerii NA2P w Gliwicach

Wystawa "Ze snu" w Galerii NA2P w Gliwicach

Wystawa jest o tyle zaskakująca, ze w jednym miejscu pomieszcza prace artystów, którzy różnia się od siebie znacznie stylistyką, dziedziną sztuki, czy wreszcie wiekiem i doświadczeniem  Temat wystawy jest niesamowicie rozległy i pozwala artystom na pełne wyeksponowanie swojego indywidualizmu. Pierwszą rzeczą, jaka się nasuwa to chaos kompozycyjny wynikający z nagromadzenia tak różnorodnych prac. Okazuje się że to, co prezentują poszczególni twórcy, świetnie ze sobą współgra.

Wystawa "Ze snu" w Galerii NA2P w Gliwicach

Wystawa "Ze snu" w Galerii NA2P w Gliwicach

Mimo ogromnej przestrzeni twórczej, jaką pozostawia temat, poszczególne elementy wystawy pasuja do siebie, tworząc artystyczną układankę, która zaskakuje, oczarowuje i wreszcie skłania do przemyśleń. Pozorny harmider kształtów, barw i stylów układa się w oniryczną wizualną melodię, która będzie rozbrzmiewac jeszcze długo w umyśle odbiorcy.

Galeria NA2P
Gliwice

Dodaj komentarz