• 2008-05-06

Teatr Montownia – Lovv

12 maja o godz. 11.00 w warszawskim Teatrze Na Woli będzie można zobaczyć spektakl Teatru Montownia Lovv czyli miłość. Spektakl o nastolatkach dla nastolatków i ich wychowawców. O trudzie dojrzewania, bliskości, dorosłości – mądrze, ale bez pouczania. Sztuka szwedzkiego autora, która w Szwecji odniosła ogromny sukces – przetłumaczona na zamówienie Teatru Montownia.

Fot. Teatr Montownia, Lovv (źródło: materiały prasowe)

Fot. Teatr Montownia, Lovv (źródło: materiały prasowe)

Lovv to opowieść o dorastaniu, przyjaźni, miłości, samotności i wszystkim tym z czym młody człowiek boryka się na progu dorosłości. Młodość chętnie wspomina się jako czas niewinności, świeżości, beztroski, zapominając o burzy hormonów.

Hakan, Babben, Massy, Kärstin i Abel są piątką przyjaciół. Przyjaźnią się, kochają i kłócą, jak tysiące nastolatków na całym świecie. Mają pytania i wątpliwości. Szukają zrozumienia i akceptacji. Lecz przede wszystkim przeraża ich wchodzenie w dorosłe życie. Dojrzewanie jest dla nich cierpieniem, które w cudowny sposób chcieliby skrócić. Kärstin znajduje w internecie przepis na eliksir, który pozwala przenieść się od razu w dorosłość. Pewnej nocy bohaterowie wypijają napój…

Dodaj komentarz