• 2008-05-02

Koby Israelite Band w CSW Zamek Ujazdowski

12 maja o godz. 20.00 w Galerii Laboratorium w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie odbędzie się koncert zespołu Koby Israelite Band (Izrael/Wielka Brytania) – neoklezmerski szalony kwintet z wytwórni Tzadik.

Koby Israelite – fenomenalny żydowski muzyk reprezentującego należącą do Johna Zorna legendarną nowojorską wytwórnię Tzadik. Koby Israelite łączy w swej twórczości wątki tradycyjnej muzyki klezmerskiej z jazzem i rockiem, przeplatając je elementami muzyki rozrywkowej. Był jedną z gwiazd tegorocznego Tzadik Poznań Festival.

Koby Israelite - multiinstrumentalista, pianista, akordeonista, perkusista, kompozytor, producent muzyczny. Urodził się w Tel Avivie, od 20 lat mieszka w Anglii. Od dziewiątego roku życia uczył się gry na fortepianie w konserwatorium, później na perkusji (m.in. w The David Rich Drumming School). Grał w zespole punkowym (wykonywali covery po hebrajsku), szybko zainteresował się jazzem, był członkiem pierwszego w Izrealu zespołu haevy metalowego. Od 1994 został sesyjnym perkusistą, od 1999 pisze i nagrywa własną muzykę.

Chwalony za niespożytą energię i dzikość, wielką wyobraźnię muzyczną i witalność. Jeden z najbardziej cenionych muzyków sceny neoklezmerskiej. Potrafi bez wysiłku rozsadzić a następnie przedefiniować każdą stylistykę w jakiej zapragnie grać. W jego graniu obecne są elementy jazzu (spod znaku free), funky, etno, muzyki cygańskiej, metalowej, progresywnego rocka.

Pierwszym projektem płytowym Koby’ego Israelite to Tequila Girls (1999), pierwszą płytą solową krążek I think therefore I’m not sure (2001). Od 2003 współpracuje z wytwórnią Tzadik (Dance of the idiots, Unknown Masada, Mood Swings). Ostatnio do współpracy zaprosiła go Madonna.

Koby Israelite (akordeon, gitary, banjo, bas, klarnet, flet, keyboard, perkusja, śpiew), Tim Jiles (bębny), Jez Franks (gitara), John Turville (piano), Yaron Stavi (bas).

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
ul. Jazdów 2
Warszawa

Dodaj komentarz