International Young Performing Arts Entrepreneur

Do 6 maja 2008 r., młodzi przedsiębiorcy z Polski mogą zgłosić udział w międzynarodowym konkursie International Young Performing Arts Entrepreneur (IYPAE), organizowanym przez British Council.

Do konkursu stanąć mogą producenci, menedżerowie i dyrektorzy placówek oraz wydarzeń związanych ze sztukami scenicznymi: teatrem, tańcem i festiwalami. Zwycięzca polskiej edycji będzie reprezentował nasz kraj w finałach w Wielkiej Brytanii. Konkurs IYPAE jest drugim z serii siedmiu konkursów dla przedsiębiorców branż kreatywnych, które British Council organizuje w tym roku w ramach obchodów 70-tej rocznicy działalności w Polsce. Patronat nad całością objęła Ambasada Brytyjska w Warszawie.

Konkurs IYPEA dla przedsiębiorców branży sztuk scenicznych składa się z dwóch etapów. Pierwszy to polskie eliminacje, w których profesjonalne jury wyłoni spośród wszystkich zgłoszeń najbardziej interesujące projekty biznesowe. Co istotne, uczestnicy konkursu mogą prowadzić działalność artystyczną jako aktorzy lub reżyserzy, ale talent artystyczny nie będzie czynnikiem branym pod uwagę – jedynym kryterium będzie skuteczność biznesowa i zdolności świadczące o przedsiębiorczości. Autorzy najlepszych prac zostaną zaproszeni do osobistego zaprezentowania ich w Warszawie, po czym jury wybierze zwycięzcę polskiej edycji konkursu.

Zwycięzca polskiej edycji będzie walczył w drugim etapie konkursu, który odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia w Londynie, o tytuł International Young Performing Arts Entrepreneur of the Year 2008. Finaliści z Armenii, Azerbejdżanu, Brazylii, Egiptu, Ghany, Gruzji, Kolumbii, Kuwejtu, Libanu, Polski i Tanzanii spotkają się nie tylko po to, aby walczyć o zwycięstwo i wysoką nagrodę pieniężną (7,5 tys. funtów). Wezmą także udział w programie, w ramach którego będą mieli możliwość nawiązania cennych kontaktów biznesowych zarówno z kluczowymi brytyjskimi partnerami z sektora sztuk scenicznych, jak i innymi uczestnikami IYPAE. Program obejmie wyjazd do Londynu, Stratford-upon-Avon, Birmingham oraz na Festiwal Fringe w Edynburgu.

Kto może wziąć udział?
W konkursie mogą wziąć udział osoby w wieku od 25 od 35 lat, posiadające polskie obywatelstwo oraz biegle posługujące się językiem angielskim. Uczestnicy muszą być aktywni zawodowo i należeć do jednej z następujących grup zawodowych:

 • producenci imprez teatralnych, tanecznych lub muzycznych
 • promotorzy i dyrektorzy festiwali oraz specjaliści ds. marketingu z tego sektora
 • menedżerowie placówek teatralnych, tanecznych lub muzycznych
 • wydawcy publikacji i periodyków poświęconych sztukom scenicznym, stron internetowych lub innych form komunikacji dotyczących sztuk scenicznych
 • konsultanci świadczący specjalistyczne usługi w dowolnym ze wskazanych obszarów.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie konkursowej: http://www.britishcouncil.org/pl/poland-iypae.htm

70 lat British Council w Polsce: konkursy IYCE
Międzynarodowy konkurs dla przedsiębiorców z sektora sztuk scenicznych jest drugim z serii siedmiu konkursów dla młodych przedsiębiorców z branż kreatywnych (IYCE, International Young Creative Entrepreneur), które British Council organizuje w ramach obchodów 70 rocznicy działalności w Polsce.

Konkursy IYCE są jedynym w swoim rodzaju programem nagradzającym przedsiębiorczość. Ich celem jest docenienie umiejętności zarządzania, skuteczności biznesowej oraz kreatywności przedsiębiorców związanych z takimi branżami kreatywnymi jak: muzyka, sztuki sceniczne, wzornictwo, sztuki wizualne, interaktywna rozrywka i media, film oraz moda. Patronat honorowy nad całością objął ambasador Wielkiej Brytanii w Warszawie Ric Todd.

Kalendarium konkursów (w nawiasach terminy krajowych finałów/ finału w Londynie):

 • muzyka: International Young Music Entrepreneur (marzec/ czerwiec 08)
 • sztuki sceniczne: International Young Performing Arts Entrepreneur (maj/ przełom lipca i sierpnia 08)
 • wzornictwo: International Young Design Entrepreneur (czerwiec/ wrzesień 08)
 • sztuki wizualne: International Young Visual Arts Entrepreneur (lipiec/ październik 08)
 • interaktywna rozrywka i media: International Young Interactive Entrepreneur (lipiec/ listopad 08)
 • film: International Young Screen Entrepreneur (lipiec/ październik 08)
 • moda: International Young Fashion Entrepreneur (październik 08/ luty 09)

Dodaj komentarz