• 2008-04-30

Przygoda fryzjera damskiego w Teatrze Rozrywki

16 maja 2008 r., o godz. 19.00 w teatrze Rozrywka w Chorzowie odbędzie się premiera spektaklu Przygoda fryzjera damskiego w adaptacji i reżyserii Łukasza Czuja na podstawie powieści Eduardo Mendozy.

Przygoda fryzjera damskiego przez wiele miesięcy nie schodziła z pierwszych miejsc hiszpańskich list bestsellerów i została entuzjastycznie przyjęta przez krytykę.
Autor tego swoistego antykryminału, Eduardo Mendoza, miał kiedyś powiedzieć, że pisanie powieści jest największym ze wszystkich głupstw. Skoro tak, to jego głupstwa są na pewno najwyższej jakości!

Rzecz dzieje się w Barcelonie, a wśród bohaterów nie sposób spotkać ani jednego normalnego człowieka. Jest za to tytułowy fryzjer — lump i detektyw, który opowiada nam cała historię, jest nostalgiczna kochanka, jej głupkowaty mąż, jeszcze głupszy, zadufany prezydent Barcelony, nieuczciwy adwokat, wścibski afrykański szofer… Są ciemne interesy, nieoczekiwane zwroty akcji, pościgi, śledztwa, przebieranki i szalone qui pro quo. Eduardo Mendoza proponuje czytelnikowi nie tylko zwariowaną, urągającą wszelkim zasadom logiki intrygę. To jedynie pretekst dla ostrej krytyki świata polityki i biznesu, podejrzanych interesów i mafijnych układów. Autor nie zostawia suchej nitki na przedstawicielach władzy, sądach, policji, biznesmenach, kobietach i mężczyznach — mądrych, głupich, brzydkich i pięknych, a wszystko to czyni z niezwykle inteligentnym, absurdalnym poczuciem humoru.

I po taki właśnie materiał sięgnął Łukasz Czuj – autor adaptacji i reżyser. Zaprosił do współpracy scenografa Michała Urbana, Jacka Łągwę, kompozytora na co dzień pracującego dla Ich Troje,  oraz Michała Chudzińskiego — autora songów.
W Chorzowie powstaje psychodeliczna komedia kryminalna, jakiej jeszcze nie było. To nie jest kolejna farsa! To nie drugi Pulp Fiction Quentina Tarantino! To jest cos specjalnego, co koniecznie trzeba zobaczyć.

Kolejne spektakle:
17 maja (sobota), godz. 19.00
18 maja (niedziela), godz. 19.00
21 maja (środa), godz. 19.00
23 maja (piątek), godz. 19.00
24 maja (sobota), godz. 19.00
25 maja (niedziela), godz. 19.00

TEATR ROZRYWKI
41-500 Chorzów
ul. M. Konopnickiej 1

Dodaj komentarz