• 2008-04-29

Trzy spojrzenia w Domu Artysty Plastyka

W środę 14 maja o godz. 18.00 w Domu Artysty Plastyka w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy Trzy spojrzenia, na której zaprezentowane zostaną prace Elwiry Burskiej-Szubarga, Iwony Polańskiej-Ziemskiej oraz Anny Skajnowskiej-Olszewskiej.

Fot. Anna Skajnowska - Olszewska, Zmaganie (źródło: materiały prasowe)

Fot. Anna Skajnowska - Olszewska, Zmaganie (źródło: materiały prasowe)

Elwira Burska-Szubarga jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych, kierunek Konserwatorskim Techniki i Technologii Sztuk Plastycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom w 1970 roku. Jest stypendystką włoskiego Ministero dei Beni Culturali. Kierowała pracami konserwatorskimi w kraju oraz w Niemczech, Rosji, Szwecji i na Białorusi. Oprócz działalności zawodowej na polu konserwacji dzieł sztuki, równolegle stale maluje biorąc udział w plenerach i wystawach zbiorowych. W 1979 roku miała pierwszą wystawę indywidualną w galerii DESA na Nowym Świecie w Warszawie. W latach 1986-92 należała do Warszawskiej Grupy Realistów, na wystawach której rokrocznie prezentowała swoje prace. Obrazy plenerowe pokazała na wystawie w Center City w roku 2000. W maju 2003 na wystawie w klubie FORMA w Warszawie zatytuowanej PALIMPSET prezentowała nowy cykl obrazów metaforycznych. Obecnie pracuje nad obrazami abstrakcyjnymi. Rysuje, maluje próbując różnych technik malarskich, stale poszukuje własnych środków wyrazu artystycznego. Obrazy malarki znajdują się w kolekcjach w kraju i za granicą. Elwira Burska-Szubarga została laureatką Nagrody Talensa w roku 2006 za całokształt twórczości artystycznej.

Iwona Polańska-Ziemska ukończyła studia w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Prowadzi działalność twórczą w zakresie tkaniny artystycznej, malarstwa w technice pastelu, grafice. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jest laureatką wyróżnień i nagród. Prace w zbiorach prywatnych i placówkach dyplomatycznych m.in. w Japonii, Jordanii, Brazylii, USA, Niemczech, Norwegii, Szwecji, Finlandii, RPA, W.Brytanii, Szwajcarii i Włoszech. Prace artystki posiadają również Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Muzeum Rysunku w Lubaczowie, siedziba ONZ w Nowym Jorku oraz Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie. Stypendystka Ministra Kultury RP.

Anna Skajnowska- Olszewska jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Pięknych oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskałam w pracowni prof. T. Dominika w 1980 roku. Maluje obrazy w technice wodnej (gwasze) i olejnej. Zajmuje się również ceramiką, malarstwem ściennym, tkaniną artystyczną, grafiką komputerową.

Domu Artysty Plastyka w Warszawie
ul. Mazowieckiej 11a

Dodaj komentarz