• 2008-04-29

Om Shanti Om – premiera filmu Farah Khan

30 maja odbędzie się premiera najnowszego filmu Om Shanti Om – to drugi film w karierze reżyserskiej Farah Khan. Pierwszy – Jestem przy tobie, zdobył serca wielu widzów dzięki roli Shah Rukh Khana, jako majora Rama poszukującego swojego brata i broniącego córki generała w przebraniu studenta. Najnowszy film Farah Khan to zrealizowany z ogromnym rozmachem film ku czci króla Bollywoodu – Shah Rukh Khana. Om Shanti Om jest filmem o marzeniach, miłości i zemście.

Plakat (źródło: materiały prasowe)

Plakat (źródło: materiały prasowe)

Akcja filmu rozpoczyna się w roku 1977. Om Prakash Makhija (Shah Rukh Khan) jest statystą, zakochanym bez pamięci w gwieździe indyjskiego kina Shanti (Deepika Padukone). Om jest jej najwierniejszym fanem, gotowym w razie potrzeby oddać za nią życie. Gdy na planie ich wspólnego filmu wybucha pożar, Om ratuje Shanti i zostaje jej przyjacielem. Marzy o wspólnej przyszłości, jednak życie Shanti nie jest tak piękne, jak mogłoby się wydawać. Om przez przypadek poznaje tajemnicę Shanti. Wkrótce potem oboje giną…

Druga część filmu rozpoczyna się w roku 2007. Om Kapoor (Shah Rukh Khan) jest wielkim gwiazdorem. Żyje beztrosko, wydaje się, że ma cały świat u swoich stóp. Bywają jednak chwile, gdy wydaje mu się, że jest kimś innym.

Druga część filmu ukazuje współczesny Bollywood – poza wątkiem miłości i zemsty reżyserka portretuje środowisko gwiazd i twórców kina w Indiach. W znakomitych sekwencjach parodiujących rozdanie indyjskich nagród filmowych gościnnie wystąpiły największe gwiazdy współczesnego i dawnego Bollywoodu (m.in.: Amitabh Bachchan (Nigdy nie mów żegnaj), Abhishek Bachchan (Bluffmaster), Hrithik Roshan (Czasem słońce, czasem deszcz).
Finał filmu nawiązuje do największych widowisk musicalowych – szczególnie do Upiora w operze.

1 komentarz do artykułu “Om Shanti Om – premiera filmu Farah Khan”

  1. gari

    film ok

Dodaj komentarz