Noc kultury 2008

W nocy z 7 na 8 czerwca Lublin już po raz drugi proponuje niepowtarzalne wydarzenie społeczno-kulturalne, które jest kolejnym krokiem do uzyskania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.

Plakat (źródło: materiały prasowe)

Plakat (źródło: materiały prasowe)

Instytucje kultury, artyści, animatorzy i wszyscy, którzy zgłoszą chęć udziału w projekcie wspólnie zbudują płaszczyznę prezentacji potencjału kulturalnego Lublina. Tej nocy Lublin tętnić będzie rytmem sztuki i artystów.

Noc Kultury sprowokuje artystów do wyjścia w przestrzeń publiczną, aby odzyskali dla kultury i sztuki zaniechane przez nią lubelskie miejsca. Zaangażowane zostanie nie tylko centrum miasta, ale też jego dzielnice, miejsca znane i nieznane, a instytucje kultury otwarte będą do rana dla wszystkich. Na uczestników oczekują teatry, muzea, galerie, filharmonia, sale koncertowe, ulice i place miasta, a także profesjonalni i niezależni artyści, muzycy, aktorzy, malarze, poeci.

Ideą tej jedynej w roku Nocy jest odsłonięcie ukrytego uroku Lublina oraz zanurzenie uczestników tego wielowymiarowego zdarzenia w niepowtarzalnej atmosferze miasta. Noc Kultury to nocna przejażdżka artystyczna, poprzez miejsca, które ściśle wiążą się z kulturą, sztuką, historią i tradycją oraz przez te przestrzenie, które zazwyczaj sztuka omija.

Dodaj komentarz