• 2008-04-22

III Przegląd Portfolio. Miesiąc Fotografii w Krakowie 2008

III Przegląd Portfolio odbędzie się 17 maja w godzinach od 11:00 do 17:00 w Manggha – Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej przy  w Krakowie.

Przegląd Portfolio jest jednodniowym wydarzeniem skierowanym zarówno do doświadczonych fotografów jak i tych, którzy znajdują się dopiero na początku swojej fotograficznej drogi. W obu przypadkach Przegląd Portfolio oferuje możliwość serii spotkań z profesjonalistami, którzy gotowi są zaoferować swoją wiedzę, doświadczenie i wskazać uczestnikom dalsze perspektywy rozwoju.

Zaproszenie do wzięcia udziału w spotkaniach ma charakter otwarty, jednak szczególnie kierowane jest do studentów szkół artystycznych oraz ambitnych fotografów, posiadających już pewne doświadczenie w prezentacji swego dorobku twórczego (wystawy, konkursy, publikacje itp.)Każdy z uczestników ma możliwość odbycia indywidualnej rozmowy na temat prezentowanych przez siebie fotografii z sześcioma lub czterema wybranymi recenzentami. Pojedyncze spotkanie trwa 20 minut.

Do grona recenzentów na III Przeglądzie Portfolio  organizatorzy Miesiaca Fotografii zaprosili uznanych fotografów, krytyków sztuki, kuratorów, wydawców, wykładowców uczelni artystycznych, właścicieli galerii, medioznawców oraz redaktorów magazynów fotograficznych: Peggy Sue Amison (Irlandia), Roman Babjak (Słowacja), Rebecca McClelland (Wielka Brytania), Stach Szabłowski (Polska), Lucia L. Fiserova (Czechy), Bill Kouwenhoven (Niemcy), Maja Kaszkur (Polska), Gilou le Gruiec (Francja),Michael Itkoff (USA), Krzysztof Pijarski (Polska), Aaron Schuman (USA), Katarzyna Majak (Polska).

W celu zgłoszenia swego uczestnictwa, należy wypełnić formularz zgłoszenia i przesłanie na adres portfolio@photomonth.com do 10 maja 2008.

Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej
ul. Konopnickiej 26
Kraków.

Dodaj komentarz