• 2008-04-21

Ecce Homo w krakowskiej Galerii Pauza

Od 10 do 30 kwietnia w krakowskiej Galerii Pauza można oglądać wystawę fotografii Ecce Homo, która połączona jest z otwarciem Festiwalu Kultura dla Tolerancji.

Ecce Homo (źródło: materiały prasowe)

Ecce Homo (źródło: materiały prasowe)

Na wystawie zostało zaprezentowanych 14 wielkoformatowych (1x2m) prac.  Autorzy Yves De Brabander oraz DAve SChweitze, proponują nowe odczytanie judeochrześcijańskich i antycznych mitów.

Yves De Brabander (1976) pozostawił nadmorskie Blankenberge w wieku 18 lat aby osiąść w belgijskiej metropolii – Antwerpii. Po ukończeniu studiów fotograficznych, jesienią 2002 roku, stworzył Photoaddict. Jego pełna przystojnych mężczyzn strona internetowa szybko stała się znana w belgijskim środowisku gejów.

Dave Schweitzer – urodził się w Antwerpii 9 stycznia 1972 roku. Ze względu na pochodzenie twórczo czerpie z Antwerpii (Belgia) i Prowancji (Francja). W jego żyłach płynie krew doktora Alberta Schweitzera. Opisuje swoje dzieła jako Wewnętrzne portrety ludzi, miejsc i sytuacji: To abstrakcyjny sposób przedstawiania Rzeczywistości, niewidoczny dla oka.

Galeria Pauza
ul. Floriańskiej 18
Kraków

Dodaj komentarz