• 2008-04-18

Madagaskar 1937 – fotografie Arkadego Fiedlera

Wernisaż wystawy nieznanych fotografii Arkadego Fiedlera odbędzie się 21 kwietnia  . o godz. 17.00 w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Wyjątkowe fotografie słynnego polskiego podróżnika przedstawiają kulturę i obyczaje zamieszkujących wyspę Malgaszy oraz niezwykłe krajobrazy, florę i faunę.

Większość czarno-białych zdjęć nigdy dotąd nie była publikowana, pełne negatywów pudełko znaleziono na strychu domu Fiedlerów w Puszczykowie pod Poznaniem. Fotografie opracował i elektronicznie odkurzył polski zespół National Geographic, znalazły się one także w jubileuszowym setnym numerze pisma.

Arkady Fiedler spędził na Madagaskarze półtora roku, żył we wsi Ambinanitelo razem z ludźmi, których fotografował. Plonem owej wyprawy było kilka książek, m.in. Wyspa kochających lemurów i Gorąca wieś Ambinanitelo. Próbę czasu przetrwały również odnalezione i odnowione fotografie, z których 30 zostało zaprezentowane na wystawie.

Wystawie fotograficznej towarzyszy prezentacja książek Arkadego Fiedlera ze zbiorów Książnicy Pomorskiej.

Gościem specjalnym wernisażu będzie Wojciech Cejrowski, podróżnik, fotograf, pisarz i publicysta, który zaprezentuje slajdy i opowie o swoich podróżach.

Wystawę można oglądać do 14 maja 2008 w Książnicy Pomorskiej, Sala Pod Piramidą,
Szczecin
ul. Podgórska 15/16.

Dodaj komentarz