• 2008-04-16

Manna Huberta Gotkowskiego w Bookhousecafé

We wtorek 22 kwietnia, o godzinie 20.00, w Bookhousecafé w Warszawie przy ul. Świętokrzyskiej 14 w Warszawie, odbędzie się seans kultowego już dziś filmu Huberta Gotkowskiego Manna, zrealizowanego przez rzeszowską grupę DDN.

Kadr z filmu Manna (źródło: materiały prasowe)

Kadr z filmu Manna (źródło: materiały prasowe)

Manna to jeden z najczęściej nagradzanych polskich filmów niezależnych ostatnich lat. Produkcję nakręciła rzeszowska grupa filmowa DDN – obwołana przez KinOFFtekę telewizji Kino Polska Odkryciem Roku 2006 w polskim kinie niezależnym.

Scenariusz Manny to napisana z humorem i oparta na dosadnych dialogach w stylu Kevina Smitha wariacja na temat Zagubionych, Cube i Piły. Dwaj młodzi mężczyźni budzą się w środku lasu w zdezelowanym samochodzie. Nie wiedzą skąd się tam wzięli, nie pamiętają, co się z nimi wcześniej działo. Tajemnicza siła (osoba?) sprawia, że codziennie każdy z nich może spełnić jedno życzenie. Prowadzi to do serii zabawnych komplikacji podlanych dużą ilością piwa.

Studiu Paisa Films Macieja Ślesickiego tak się spodobał projekt, iż zakupił prawa do remake’u. Reżyserem filmu jest twórca oryginału – Hubert Gotkowski, również autor rozszerzonego i zmodyfikowanego scenariusza. W remake’u wystąpił, podobnie jak w pierwowzorze – Marcin Kabaj, laureat Offskara 2007 dla odtwórcy najlepszej roli męskiej w polskim kinie niezależnym. Partnerowali mu młodzi aktorzy profesjonalni, Filip Rojek i Natalia Szyguła. Autorem zdjęć do Manny jest Andrzej Wolf.

Nowa Manna to tytuł zrealizowany w ramach programu Czas na młodych, zainicjowanego przez Macieja Ślesickiego, Paisa Films oraz Fundację Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy Laterna Magica. Program Czas na młodych zakłada produkcję przynajmniej jednego debiutu w ciągu roku.
W czasie wtorkowego pokazu w bookhousecafé będzie można również porozmawiać z Hubertem Gotkowskim, autorem obu Mann.

Bookhousecafé
ul. Świętokrzyska 14
Warszawa

Dodaj komentarz