• 2008-04-14

Fryderyk z Warszawy

15 kwietnia 2008 r., w Bambini di Praga w Warszawie, zostanie otwarta wystawa prezentująca najciekawsze projekty zgłoszone w konkursie na nowoczesną pamiątkę z Warszawy związaną z Fryderykiem Chopinem.

Konkurs dla młodych dizajnerów zorganizowano z okazji zbliżającego się międzynarodowego Roku Chopinowskiego 2010. Kompozytor do 20 roku życia mieszkał w Warszawie – emigrując był więc młodszy od studentów wzornictwa, którzy wzięli udział w konkursie.

Jury, w którego składzie znaleźli się przedstawiciele Biura Promocji Warszawy, Narodowego Instytutu im. Fryderyka Chopina, Wydziału Wzornictwa Przemysłowego ASP oraz Bęc Zmiany, pierwszą nagrodą uhonorowało projekt miejski Heleny Czernek i Klary Jankiewicz – prostą i wdzięczną transformację pasów dla pieszych w klawiatury przypominające o tym, że Warszawa to miasto Chopina.
Wśród wyróżnionych znalazły się projekty cieszące zmysł smaku – ciasteczka mazurki (Monika Dominiak: Mazurki Chopina) i czekoladki (Marcin Ebert: Akolada), ale także narząd węchu – ceramiczny odlew słynnego chopinowskiego nosa (Robert Pludra: Nos). Bęc wyróżnił projekt Kacpra Nurzyńskiego “Szo.pen” – czarne, zmywalne, jadalne mazaki, dzięki którym można zmienić swoje uzębienie w klawiaturę. Niektóre z 50 zgłoszonych do konkursu projektów, zostaną± zrealizowane przez Biuro Promocji Warszawy i posłużą do promocji stolicy oraz Roku Chopinowskiego jeszcze w tym roku.

Bambini di Praga
ul. Jagiellońska 26
Warszawa

Dodaj komentarz