• 2008-04-11

Wieczór Teatru Dada von Bzdülöw

W sobotę 12 kwietnia 2008 r., w Teatrze Narodowym w Warszawie odbędzie się Wieczór Teatru Dada von Bzdülöw, w ramach którego zobaczyć będzie można Karnację w wykonaniu Katarzyny Chmielewskiej oraz Bonsai solo w wykonaniu Leszka Bzdyla.

Teatr Dada von Bzdülöw skupia tancerzy i aktorów działających na pograniczu teatru ruchu i tańca nowoczesnego. Działa od 15 lat w Gdańsku. Jego założycielami są Leszek Bzdyl i Katarzyna Chmielewska. Grupa stworzyła ponad 30 spektakli, które prezentowała w 20 krajach świata. W latach 1995-2004 grupa współtworzyła program Teatru Miejskiego w Gdyni. Zespół brał udział w kilku międzynarodowych projektach artystycznych, m.in. Trans Danse Europe. Od 2000 r., grupa jest związana z klubem Żak w Gdańsku.

Podczas przeglądu zespół zaprezentuje spektakl złożony z dwóch prac solowych swoich założycieli i liderów.

Leszek Bzdyl jest aktorem, tancerzem, reżyserem i choreografem. Występował we Wrocławskim Teatrze Pantomimy Henryka Tomaszewskiego i Teatrze Ekspresji Wojciecha Misiury. W autoironicznej etiudzie Bonsai (z 2005r.) zmaganie tancerza z parą dżinsów staje się metaforą niemożności ucieczki przed formą.

Katarzyna Chmielewska jest tancerką i choreografką. Artystka ukończyła Państwową Szkołę Baletową w Gdańsku i Szkołę Tańca Współczesnego P.A.R.T.S. w Brukseli. Tańczyła m.in. w Gdańskim Teatrze Tańca. W solo Karnacja (z 2007) za pomocą tańca i ruchu artystka przedstawia gamę kobiecych przeżyć i uczuć. Partnerami jej działań są pokrywające scenę koce, poduszki, chusty i szale.

Po spektaklu – spotkanie artystów z widzami
Teatr Narodowy
Sala Studio, ul. Wierzbowa 2
Warszawa

Dodaj komentarz