• 2008-04-10

Testosteron rozsadza warszawskich facetów

Od 11 do 13 kwietnia 2008 r. w Warszawie będzie można zobaczyć Testosteron Teatru Montownia. To jedna z  najlepszych komedii ostatnich lat. Napisana przez Andrzeja Saramonowicza soczystym, żywym językiem, pełna błyskotliwych i przewrotnych dialogów. Na czym polega fenomen Testosteronu?

Fot. Testosteron, Teatr Montownia (źródło: materiały prasowe)

Fot. Testosteron, Teatr Montownia (źródło: materiały prasowe)

Testosteron - jedna z najlepszych komedii ostatnich lat. Napisana przez Andrzeja Saramonowicza soczystym, żywym językiem, pełna błyskotliwych i przewrotnych dialogów, dzieje się współcześnie w środowisku ludzi wykształconych. Panowie bawią publiczność od lat pięciu, zagrali już niemal 350 spektakli. Na czym polega fenomen Testosteronu?
Będąc komedią na najwyższym poziomie, sztuka nie rezygnuje z poważnej refleksji. Wychodzi z definicji, jaką współczesny ewolucjonizm określa męską naturę (mężczyźni to jednostki naturalnie uformowane do przemocy i morderstw) i pyta:

- Jak zatem być wrażliwym i uduchowionym człowiekiem będąc biologicznym samcem napędzanym hormonami? Jak kochać po męsku nie krzywdząc?
- Czy rzeczywiście mężczyźni częściej wykorzystują kobiety? A może jest zupełnie na odwrót?
Mamy więc do czynienia na scenie z bezlitosnym demontażem mitów na temat mężczyzn, choć i kobiety mogą się wiele o sobie dowiedzieć…

Występują:  Krzysztof Banaszyk, Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki, Mirosław Zbrojewicz, Michał Żurawski.

11 kwietnia, godz. 18.00
12 kwietnia, godz. 20.00
13 kwietnia, godz. 19.00

Centralny Basen Artystyczny
ul. Konopnickiej 6, Warszawa

Dodaj komentarz