• 2008-04-10

Kto się śmieje z moich lęków

27 kwietnia 2008 r., o godzinie 19.00 w łódzkiej Fabryce Sztuki w ramach projektu Scena Fabryka w wykonaniu Teatru Cinema i Diplomado Teatro Del Cuerpo z Meksyku odbędzie się spektakl pt.: Kto się śmieje z moich lęków. Spektakl wyreżyserowany został przez Zbigniewa Szumskiego (Teatr Cinema), powstał w ramach projektu Cooperativa Gimnástica México Polaca Hernán Cortes.

Projekt jest rezultatem współpracy między Teatrem Cinema z Polski a grupą aktorów meksykańskich z Diplomado Teatro Del Cuerpo, którzy brali udział w warsztatach podczas Międzynarodowych Spotkań Teatru Ruchu w Queretaro – Meksyk 2005. W grudniu tego samego roku w Michałowicach odbyła się kontynuacja warsztatów. Po intensywnym miesiącu pobytu w Polsce zrodziła się potrzeba i możliwość stworzenia spektaklu. W ten sposób powstała Cooperativa Gimnástica México Polaca Hernán Cortes.

Meksykańscy aktorzy w szeregu etiud opowiadają o własnych, często najbardziej osobistych lękach i procesie ich oswajania. Poskromieniu lęku służyć mają wykonywane przez nich ćwiczenia gimnastyczne? każdorazowo spektakl jest dla nich próbą zmierzenia się nie tylko z prywatnymi obsesjami, ale i z brakiem precyzji i niedoskonałością własnego ciała. Kto się śmieje z moich lęków to przewrotna i zabawna opowieść o wciąż ponawianym wysiłku zmierzenia się z samym sobą.

Fabryka Sztuki
ul. Tymienieckiego 3
Łódź

 

 

Dodaj komentarz