• 2008-04-09

Meksyk Catherine Aigner w TR

14 kwietnia o godz. 19.00 w warszawskim TR, w cyklu Nowa Dramaturgia odbędzie się czytanie sztuki austriackiej dramatopisarki Catherine Aigner Meksyk.

Catherine Aigner urodziła się w 1977 roku w Monachium; studiowała wiedzę o teatrze i scenopisarstwo. Finalistka Dni Dramaturgii 2003 w wiedeńskim Burgtheater. Napisała m.in. sztuki: Vater Luzifer oder das Spiel der Illuzionen, Das Boot oder vom Kinde, das nicht rudern wollte, Nicht vieles ist anders, Fünf im Koffer, Hinter Augen, Medea, Mann kann sie hören…!

Aigner zajmuje się takimi tematami, jak izolacja, lęk, poczucie osamotnienia w społeczeństwie, tęsknota za miłością. Posługuje się nieczęsto spotykaną, zaskakującą wyobraźnią w konstruowaniu napięcia; jej często ekscentryczne postaci odstają od realnego otoczenia i zmuszają widza do towarzyszenia im w podróży w najdziwniejsze rejony.

Meksyk (przeł. Karolina Bikont)  to sztuka w której główny bohater – Luis – zostaje bez żony, dziecka i pracy. Zostaje mu tylko pies. Pomimo wielu prób zebrania się w sobie, za każdym razem zderza się z brutalną rzeczywistością i społeczeństwem, które jego zdaniem uniemożliwia mu samorealizację. Sara nie ma ochoty przyjąć zaproszenia na kolację ze znajomymi od byłego męża. Kiedy wchodzi do mieszkania, jest pierwszym gościem i jak się okaże, jedynym. Sara wpada w pułapkę. Zostaje zwabiona do mieszkania Linusa, który za wszelką cenę chce namówić ją do wspólnego wyjazdu do Meksyku, gdzie mają zacząć nowe życie.

Opiekę reżyserską objęła Natalia Sołtysik.
Obsada: Maria Maj, Agnieszka Podsiadlik, Jan Dravnel, Piotr Głowacki

TR Warszawa
Ul. Marszałkowska 8

Dodaj komentarz