• 2008-04-09

Jak żyć? – Scena Otwarta

9 kwietnia o godz. 18.00 w lubelskim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie z cyklu Jak żyć? – Scena Otwarta w ramach Międzynarodowego Festiwalu Konfrontacje Teatralne. Tym razem punktem wyjścia będzie spektakl Homo Polonicus w reżyserii Janusza Opryńskiego i Witolda Mazurkiewicza. Sztuka napisana na podstawie powieści Krystiana Piwowarskiego wydaje się być bardzo ważnym głosem w sprawie tak trudnej, wrażliwej, kiedy tematem jesteśmy my sami, czyli Polacy. Główny bohater choruje na polskość, która jest źródłem jego obłędu.

Wśród zaproszonych dyskutantów znajdą się między innymi Adam Michnik, Tadeusz Słobodzianek – dramaturg i krytyk teatralny, Michał Komar – publicysta i Dariusz Libionka – historyk oraz Janusz Palikot.

Projekt Jak żyć? – Scena Otwarta to całoroczny cykl spotkań prowadzonych przez o. Tomasza Dostatniego, dotykających najważniejszych pytań egzystencjalnych w życiu człowieka. Najczęściej połączone są z prezentacjami spektakli, koncertów, książek. Dotychczas, gośćmi spotkań byli między innymi Jerzy Trela, Wiktor Osiatyński i Zbigniew Zapasiewicz.

Homo Polonicus – 9 kwietnia, godz. 18.00
Spotkanie z cyklu Jak żyć – Ten Inny – 9 kwietnia, godz. 20.00
Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12.

Dodaj komentarz