• 2008-04-07

Monotonie: nowe energie wideo

W czwartek 10 kwietnia 2008 r., o godz. 20.30 w KINO.LAB w Warszawie profesor Józef Robakowski zaprezentuje prace swoich studentów, których motywem przewodnim będzie próba uchwycenia monotonii energetycznej w formalistyczną konwencję, figurę stylistyczną (J. Robakowski), rozważenie kwestii czasu czy zależności potoczność-sztuczność.

Fot. Projekt Monotonie (źródło: materiały prasowe)

Fot. Projekt Monotonie (źródło: materiały prasowe)

Józef Robakowski jest jednym z najważniejszych polskich artystów współczesnych, autorem filmów, cykli fotograficznych, zapisów wideo, rysunków, instalacji, obiektów, akcji artystycznych i projektów konceptualnych, inicjatorem ważnych wydarzeń medialnych i akcji artystycznych, historykiem sztuki. Jest również profesorem PWSFTviT w Łodzi, współzałożycielem wielu eksperymentalnych grup artystycznych, w tym Warsztatu Formy Filmowej.

Autorzy poprzez laboratoryjny studencki pokaz postarają się złapać monotonię energetyczną w formalistyczną konwencję, figurę stylistyczną. Czy jest to możliwe – będzie można przekonać się w czasie ryzykownej projekcji. Uczestnicy będą mieli szansę na wspólną obserwację i kontemplację wideo-widoki naturalne umocowane w różnych przebiegach czasowych. W wyniku tej artystycznej operacji potoczność powinna zbliżyć się do sztuczności.

KINO.LAB CSW
Zamek Ujazdowski
Warszawa

Dodaj komentarz