Konkurs Otwartego Programu 4. RFS

Do 5 maja 2008 r. można nadsyłać zgłoszenia na Konkurs Otwartego Programu 4. Raciborskiego Festiwalu Sztuki Ciało.Duch.Miasto w Raciborzu.

Konkurs dotyczy prac, działań i sytuacji twórczych z nurtu site-specific art (także environmental art, prac in situ i street art) — czyli wykorzystujących specyfikę miejsca i eksplorujących miejskie przestrzenie publiczne lub prywatne. Finansowane przez Organizatora prace będą realizowane w Raciborzu i pokazywane podczas Festiwalu.

Fot. T. Wajsprych (źródło: materiały prasowe)

Fot. T. Wajsprych (źródło: materiały prasowe)

Celem konkursu jest wyłonienie interesujących wypowiedzi twórczych o charakterze site-specific. Konkurs — podobnie jak cały Festiwal — ma za zadanie rozszerzać potencjał przestrzeni miejskich jako pola działań sztuki.

Konkurs jest adresowany do działających w Polsce i za granicą młodych profesjonalnych i nieprofesjonalnych twórców sztuk performatywnych (teatru, tańca, sztuki performance itp.), sztuk wizualnych wszystkich mediów i technik, muzyki, filmu i sztuki wideo oraz do animatorów kulturalnych i artystów interdyscyplinarnych.

Specjalistyczne Jury wyłoni zwycięzcę Nagrody Głównej spośród 10 finałowych projektów.Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie zgłoszenia, tj. karty zgłoszeniowej i dokumentacji planowanego projektu w wybranej formie. Zgłoszenie będą przyjmowane do dnia 5 maja 2008 r.

Dodaj komentarz