• 2008-04-05

Brazylijskie klimaty w Galerii Elektor MCKiS

Do 6 kwietnia 2008 r. w Galerii Elektor Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie można oglądać wystawę zorganizowaną przez Colege ARTE z Brazylii.

Jest to propozycja przygotowana w Brazylii przez Stowarzyszenie Colege Arte, wspierane przez samorządy miast brazylijskich, a ideą zadania jest pokazanie artystów brazylijskich mieszkających często z dala od ośrodków wielkiej sztuki. Są to najczęściej ludzie utalentowani, ale nie będący profesjonalistami, w sensie posiadanego wykszatłcenia plastycznego. Ruch ten – zakrojony na szeroka skalę ma charakter wsparcia społecznego i ma dać szansę tym, którzy nigdy nie mieliby możliwości pokazania tego, co robią. Colege ARTE działa od 14 lat, a od 12 lat wędruje po świecie.

W ten sposób zupełnie nieznani artyści, pozostający poza środowiskiem plastycznym mają okazję uczestniczenia w tworzeniu noweych wartości estetycznych, artystycznych czy socjalnych. Stowarzyszenie prowadzą dwie kobiety: matka i córka: Jolanda i Daniela Contijo. Tylko ich pracowitość, umiejętność dotarcia do różnych oddalonych miejsc, prowadzą do rozwoju Stowarzyszenia. Wystawa to wybór wielu nurtów, innego myślenia o sztuce, innego sposobu wyrażania emocji, koloru, kompozycji. Coś oddalonego od naszych wyobrażeń, a głównie od naszych chłodnych emocji.

Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki
Ul. Elektoralna 12, Warszawa

Dodaj komentarz