• 2008-04-05

28. Warszawskie Spotkania Teatralne

6 kwietnia 2008 r., w warszawskim Teatrze Dramatycznym, Teatr im. Horzycy z Torunia zaprezentuje spektakl pt. Pakujemy manatki. Komedia na osiem pogrzebów w reżyserii Iwony Kempy. Dramat izraelskiego autora Janocha Levina jest dla reżyserki pretekstem do snucia uniwersalnej opowieści o ludzkim życiu. Spektakl zostanie zagrany dwa razy (godz. 18:30 i 21:00, Teatr Dramatyczny).

Dwa razy tego dnia zagra również Teatr Polski z Bydgoszczy (godz. 17:00 i 20:00, Teatr Studio), który na festiwal przywiózł Przebudzenie wiosny – portret młodych ludzi z początku XXI wieku, nakreślony tekstem Franka Wedekinda sprzed ponad stu lat. Po drugim spektaklu w Café Kulturalna odbędzie się spotkanie z twórcami Przebudzenia wiosny. Teatr Pieśń Kozła z Wrocławia pokaże antropologiczną Lacrimosę (godz. 21:00, Centralny Basen Artystyczny).

W ramach nurtu Rekomendacje warszawskie w wielu stołecznych teatrach obejrzeć będzie można najnowsze produkcje. W okolicach północy w Café Kulturalna Hanna Zielińska poprowadzi dyskusję na temat najnowszej krytyki teatralnej. Zaraz później odbędzie się koncert na żywo – zespół Settings the Woods on Fire zagra muzykę ze spektaklu Przebudzenie wiosny.

Dodaj komentarz