• 2008-04-04

Taka ja? – wernisaż w Wozowni

4 kwietnia o godzinie 18.30 w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu odbędzie się wernisaż wystawy Katarzyny Kamińskiej: Taka Ja? Na wystawie zaprezentowany zostanie zestaw grafik komputerowych, w których Katarzyna Kamińska wykorzystuje własną podobiznę.

Fot. Grafika komputerowa, Pocałunek (źródło: materiały prasowe)

Fot. Grafika komputerowa, Pocałunek (źródło: materiały prasowe)

W każdej z prac zbudowany został ornamentalny układ, którego elementem zasadniczym jest pojedynczy lub zwielokrotniony wizerunek modelki. Pozostałe ich komponenty  – graficzne znaki, figury, przedstawienia kwiatów, barwy i desenie tła podporządkowane zostały postaci. Otaczają  ją, unoszą w fantastycznych przestrzeniach, przede wszystkim zaś odzwierciedlają stan umysłu. Artystka pisze:

Staję przed lustrem, ale czy obraz jaki widzę to wszystko? To tylko zewnętrzne opakowanie. A jak zobaczyć to co we mnie? Jak to pokazać? Przecież jest w nas tak wiele. Jak stworzyć obraz swojej duszy? Jak podzielić się ważnymi myślami, marzeniami, lękami? Jak ocenić, co w tym obrazie jest prawdą, a co maską? Czy inni widzą to samo co ja? Czy chcą zobaczyć więcej? Tak dużo pytań i wątpliwości. Obserwuję i poznaję siebie, swoje potrzeby, swoje ciało, reakcje, myśli. Czas płynie, dorastam, przeżywam miłość, pragnienia, namiętności, rozmyślam, doświadczam, żyję.
Obserwuję, reaguję, rozmyślam, poszukuję i tworzę plastyczny zapis moich stanów emocjonalnych. JA – delikatna, JA – nieśmiała, JA – zadumana, JA – wzruszona, JA – smutna, JA – zakochana, JA – ciężarna, JA – radosna, JA – namiętna – to fragmenty układanki, jaką jest moje życie.

Wernisaż wystawy 4.04., godz. 18.30 w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu
Wystawa czynna do 20 kwietnia 2008 r.

Dodaj komentarz