• 2008-04-03

Woda w przestrzeni miasta

Woda Radość Miasta - to tytuł tegorocznej edycji konkursu ogłoszonego przez miesięcznik Architektura-murator. Zadanie konkursowe postawione przed studentami wszystkich, państwowych i prywatnych szkół architektonicznych i wzorniczych w Polsce, polegało na stworzeniu nowej jakości dla już istniejącej infrastruktury wodnej, znalezieniu ciekawych rozwiązań na wykorzystanie wody w przestrzeni, w której dotychczas jej nie było oraz nowatorskim zagospodarowaniu obszarów nabrzeżnych. Celem projektów przygotowywanych przez studentów było kreatywne wkomponowanie wody w krajobraz miejski i dzięki temu nadanie mu bardziej przyjaznego i urozmaiconego charakteru.

Fot. projektu Stanisława Młyńskiego - zdobywcy I Nagrody (źródło: materiały prasowe)

Fot. projektu Stanisława Młyńskiego - zdobywcy I Nagrody (źródło: materiały prasowe)

Spośród 103 nadesłanych prac nagrodzono 10 najlepszych projektów. I Nagrodę Jury, złożone ze znanych polskich architektów i projektantów, przyznało Stanisławowi Młyńskiemu z Politechniki Poznańskiej. Ponadto jurorzy przyznali trzy równorzędne Wyróżnienia, które otrzymali: Maciej Bednarski, Dariusz Florczak i Adam Derlatka z Politechniki Krakowskiej; Sylwia Ulicka z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Konrad Lewacki z Politechniki Wrocławskiej, a także Katarzyna Bedra i Bartosz Arendt z Politechniki Gdańskiej. Honorową wzmianką nagrodzono projekt autorstwa Anny Twarogowskiej i Marcina Adamka z Politechniki Warszawskiej.

Fot. projektu Macieja Bednarskiego, Dariusza Florczaka i Adama Derlatka (źródło: materiały prasowe)

Fot. projektu Macieja Bednarskiego, Dariusza Florczaka i Adama Derlatka (źródło: materiały prasowe)

Nagrodzone prace można oglądać do 6 kwietnia 2008 roku w Pawilonie Wystawowym Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

Dodaj komentarz