• 2008-04-02

Shiva mówi: Sorry Ghettoblaster

Miesiąc Fotografii w Krakowie to nie tylko okazja do konsumowania fotografii, lecz także dźwięków na wysokim poziomie. W piątek, 9 maja o godz. 22.00 na zorganizowanej imprezie zagra – tradycyjnie – Victor Shiva z Markiem Krupą oraz specjalny transport muzyczny z Warszawy: Kosakot z Sorry Ghettoblaster.

Victor Shiva (źródło: materiały prasowe)

Victor Shiva (źródło: materiały prasowe)

Rafał Wiktor Siwa wystąpi wspólnie ze specjalistą od saksofonów i EWI (to przedziwny instrument – też dęty) Markiem Krupą. Shiwa znany z jest z projektu Nu Dimensions, w którym zapraszał do współpracy twórców współczesnych kierunków muzyki rozrywkowej, fotografii, multimediów, tworząc m.in.: muzykę do spektakli performance w teatrze 13 rzędów(2000-2001), muzykę na festiwalu multimedialnym szkół filmowych Polski, Czech i Niemiec- rok 2002, Nu klezmer Party projekt muzyczny z Max Kowalski Band na festiwalu muzyki i kultury Żydowskiej w Krakowie – rok 2002,Slam Poetry X 2003, I 2004, Festiwal filmowy Era Nowe Horyzonty 2004, Latin Jazz Projekt (Marek Rajss- conga, Paweł Dobrowolski- perkusja, Michał Barański- bass, Andrzej Janus- timbales, wojtek rubis-gitara, Pawel Kaczmarczyk- piano).

Sam Shiva studiował w PWST w Krakowie/ wydział zamiejscowy we Wrocławiu na wydziale aktorskim, jest absolwentem Psychologii na Wydziale Filozoficznym UJ oraz koneserem i kolekcjonerem muzyki, jeszcze na długo zanim zaczęła się jego przygoda z miksowaniem w klubach, w których gra i organizuje imprezy od  ponad dziesięciu lat. Do prezentowanej przez siebie muzyki ma stosunek osobisty- gra to, co lubi i tak, jak lubi. Jego sety są próbą eksperymentalnej syntezy eklektycznych brzmień. Od bardzo pierwotnych, surowych, jazzowych i beebop’owych, poprzez etniczno-afro-kubańskie, swingujące aranżacje i nu-jazzowe oraz broken-beatowe brzmienia, aż po minimalfunkowe syntetyczne dźwięki współczesnej elektroniki.

Interesująco zapowiada się występ Kosakot’a, który w Warszawie zdołał zebrać publiczność, która dla niego potrafi się ustawiać w kolejki.  Aktivist tak pisał o organizowanych przez Kosakot’a imprezach. Sam Kosakot to dziennikarz, didzej i kolekcjoner. Zaczynał pisać w 2000 roku do pierwszych numerów Fluidu. Dwa lata później brał udział w tworzeniu magazynu A4, gdzie zajmował stanowisko sekretarza redakcji, a potem szefa działu kultury. W tej chwili jest redaktorem muzycznym  Aktivista. Zaczął grac w 2002 roku. Wielokrotnie dobierał muzykę do pokazów mody. Współpracował z markami takimi jak Commes des Garcones, Nike czy Trussardi, a także z wieloma polskimi projektantami (m.in. Wolinski, Pycior, Vasina, Piatek). Dwa lata temu wraz z didzejem Sekta wspólnie stworzył Sorry, Ghettoblaster – jedną z najbardziej wpływowych imprez w kraju, a także label muzyczny i platformę do działań wszelakich. Zajmuje się zarówno najnowszym blogowym electro (aka hipster house), jak również wykopywaniem pereł z lamusa. Grywa dobre numery, a nie traki, co może oznaczać cosmic disco, proto-house, electro, baltimore, crunk czy dubstep, ale także bezwstydny pop czy detroit techno.

Miesiąc Fotografii w Krakowie 2008
Wystawy czynne: 6-31 maja 2008
Otwarciowe Party: 9 maja, godz. 21, Pauza

Dodaj komentarz