• 2008-03-31

Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”

Do 21 kwietnia 2008 roku będą przyjmowane zgłoszenia filmów pełnometrażowych i krótkometrażowych do 27. edycji Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”, który odbędzie się w dniach 18-21 czerwca 2008.

Stowarzyszenie Filmowców Polskich jest współorganizatorem Festiwalu. Młodzi filmowcy będą walczyć o nagrody w konkursach debiutów pełnometrażowych oraz krótkometrażowych. Zostaną również przyznane nagrody publiczności i dziennikarzy. Do Konkursu Pełnometrażowych Polskich Debiutów Fabularnych mogą być zgłaszane debiuty fabularne, telewizyjne i kinowe, których minimalny czas projekcji wynosi 60 minut. Natomiast do Konkursu Krótkometrażowych Debiutów Filmowych mogą być zgłaszane filmy fabularne, animowane i dokumentalne (w tym także etiudy szkolne), których czas projekcji wynosi do 40 minut.

W roku ubiegłym, WIELKIEGO JANTARA 2007, dla najlepszego debiutu fabularnego otrzymał film "Chaos" w reżyserii Xawerego Żuławskiego. Oprócz regulaminowej nagrody głównej, w wysokości 20 000 złotych, laureat otrzymał też nagrodę specjalną Prezesa TVP S.A., w kwocie 900 000 złotych na produkcję drugiego filmu. Festiwal "Młodzi i Film" jest największą krajową imprezą filmową, na której prezentowany jest dorobek współczesnego polskiego młodego kina – pełnometrażowe debiuty kinowe i telewizyjne oraz krótkometrażowe filmy szkolne – animowane, dokumentalne i fabularne.

Zeszłoroczna edycja, po raz pierwszy w nowej, krajowej formule, cieszyła się ogromnym powodzeniem publiczności i miała znakomite recenzje w mediach ogólnopolskich i lokalnych. Głównym założeniem programowym "Młodzi i Film" jest stworzenie jedynej w kraju ogólnopolskiej platformy młodego kina. Festiwalowi towarzyszą liczne imprezy, koncerty, projekcje warsztaty i dyskusje. Organizatorami Festiwalu "Młodzi i Film" są Miasto Koszalin oraz Stowarzyszenie Filmowców Polskich, a producentem Centrum Kultury 105 w Koszalinie. Regulamin 27. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowcy "Młodzi i Film" oraz karty zgłoszeniowe do pobrania na stronie: www.mif.org.pl.

Dodaj komentarz