• 2008-03-29

Międzynarodowe Targi  Książki dla Dzieci i  Młodzieży w Bolonii

Targi książki dla dzieci i młodzieży w Bolonii to najważniejsze międzynarodowe wydarzenie rynku wydawniczego dla dzieci, ale nie tylko: prócz wydawców, agentów literackich, autorów, ilustratorów i tłumaczy literatury dla dzieci, targi odwiedzają również producenci filmowi i telewizyjni oraz producenci zabawek edukacyjnych. W tym roku targi odbywają się już po raz czterdziesty piąty i trwają od 31 marca do 3 kwietnia.

W dniu otwarcia targów w Bolonii, 31 marca o godz. 18.00 odbędzie się ceremonia wręczenia nagrody jednej z najważniejszych nagród dla książki dziecięcej Bologna Ragazzi Award, którą w tym roku w kategorii poezja otrzymała książka polskiego wydawnictwa Wytwórnia – "Tuwim. Wiersze dla dzieci", w opracowaniu graficznym Gosi Gurowskiej, Moniki Hanulak, Marty Ignerskiej, Agnieszki Kucharskiej-Zajkowskiej, Ani Niemierko, Gosi Urbańskiej i Justyny Wróblewskiej.

Polskie stoisko ma powierzchnię 80 metrów kwadratowych, będąc jednym z większych kolektywnych stoisk narodowych. Gospodarzem stoiska jest Instytut Książki. Swoje książki zaprezentują: Nasza Księgarnia, Znak, Wytwórnia, Hokus-Pokus, Media Rodzina, Papilon, Wilga, Liwona, Bellona, Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu, WSiP, Dwie Siostry, Prószyński, AWM, Debit, Bis, Aksjomat.

Wystawą wiodącą polskiego stoiska będzie prezentacja książek wyróżnionych i nagrodzonych w konkursie Polskiej Sekcji IBBy „Książka roku” edycja 2007, przygotowana we współpracy z polską sekcją IBBy. Wystawie towarzyszą wydane przez Instytut Książki foldery prezentujące wyróżnione w konkursie książeczki. Teksty napisała Joanna Olech, folder plastycznie opracowała Maria Ryll.

Instytut Książki

Dodaj komentarz