• 2008-03-29

100. spektakl “Pod mocnym aniołem”

3 kwietnia 2008 (czwartek) na Scenie Miniatura w Teatrze im J. Słowackiego w Krakowie pokazany zostanie po raz setny spektakl "Pod mocnym aniołem" Jerzego Pilcha w reżyserii Rafała Sabary. Jednocześnie będzie to pożegnanie z tytułem. Trzy ostatnie spektakle odbędą się w dniach 1, 2, i 3 kwietnia, o godz 19.00.

pma_11_bielawka2_485
Rafał Sabara zaadaptował powieść Pilcha po to, aby opowiedzieć historię o uciekaniu w marzenie. Juruś pije. Juruś ucieka i wpada w pułapki. Miłosne perypetie, alkoholowe uniesienia, pijackie złote myśli, chichot nad kieliszkiem stają się ratunkiem. Jednak nie na długo. Tragedia Jurusia polega na podejmowaniu błędnych wyborów i łudzeniu się błędnymi nadziejami, do których droga i z których ucieczka jest jednym i tym samym – piciem.

pma_06_bielawka1_485

Dla Jurusia światełkiem w tunelu jest marzenie o "tej jedynej", o Kobiecie W Żółtej Sukience. Szuka jej w Asi Katastrofie, Albercie Lulaj, tuzinach kobiet ochrzczonych przez niego egzotycznymi imionami, terapeutkach i siostrach na oddziale. Czy ją odnajdzie, czy wygra walkę z Diabłem, ze sobą, czy przemówi przez niego WOLA? Czy spotkanie z Czarną Bluzką odmieni jego życie? Jedno jest pewne: Juruś ma nadzieję i poczucie humoru.

Powieść Jerzego Pilcha otrzymała Literacką Nagrodę NIKE 2001.

Dodaj komentarz