• 2008-03-28

XII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa

Recitalem Ilony Sojdy pn. „Kadish dla róży” rozpocznie się 2 kwietnia XII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…Czy to jest kochanie?”. Publiczność będzie mogła także wysłuchać liryczno – satyrycznego koncertu w wykonaniu gwiazd polskiej sceny kabaretowej, przygotowanego specjalnie na ten festiwal, a zatytułowanego "Gąsowski, Kiljan, Rozmus, Śleszyńska, czyli miłosny wielokąt". Na kolejne festiwalowe dni organizatorzy przygotowali – oprócz konkursowych prezentacji – kolejne wieczory z gwiazdami sceny muzyczno-kabaretowej. Będzie m.in. koncert Anny Marii Jopek. 

Tradycyjnie elbląskie centrum kultury "Światowid" gościć będzie szereg młodych i utalentowanych artystów, którzy przyjadą do  miasta, by wziąć udział w Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa „…Czy to jest kochanie?”. Tegoroczna edycja jest już dwunastą i trwać będzie od 2 do 6 kwietnia. Uczestnicy konkursu będą rywalizować w czterech kategoriach: recytacja, piosenka artystyczna, teatr jednego aktora i małe formy teatralne. 

Festiwal Sztuki Słowa „…Czy to jest kochanie?” to także występy znanych i lubianych gwiazd polskiej sceny muzyczno – kabaretowej. Podczas pierwszego dnia wydarzenia (2 kwietnia) przed elbląską publicznością wystąpią Piotr Gąsowski, Hanna Śleszyńska, Robert Rozmus i Mariusz Kiljan przy akompaniamencie zespołu muzycznego pod kierownictwem Wojciecha Zielińskiego. Mogliśmy ich podziwiać w musicalach „Miss Sajgon” i „Chicago”. Artyści przygotowali specjalnie na tegoroczną edycję Festiwalu (i dla miłośników dobrego humoru) koncert „Każdy marzy o miłości”. To program liryczno – satyryczny traktujący o tym najpiękniejszym uczuciu, jakim jest miłość. 

Cóż bardziej żarliwego, ekspresyjnego i budującego mogło nas spotkać, niż to spotkanie, w najpiękniejszy sposób sławiące najgłębsze i najcudowniejsze ludzkie uczucia. Spotkanie, przepojone nie tylko słowami miłości, ale pozostawiające na długo ślad niezwykłej serdeczności i życzliwości – tak o jednej z edycji Festiwalu mówił Krzysztof Kolberger.

XII OFSS „…Czy to jest kochanie?” rozpocznie się 2 kwietnia o godz. 19 w Teatrze im. Aleksandra Sewruka, a zainauguruje go recital Ilony Sojdy pn. „Kadish dla róży”.

Dodaj komentarz