2. Tydzień Szwajcarski na UW – Spotkanie z Christianem Kerezem

2 kwietnia br., na zaproszenie Fundacji Ars Auro Prior, przyjedzie do Polski Christian Kerez – twórca zwycięskiego (i kontrowersyjnego) projektu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Podczas spotkania architekt opowie o swoich szwajcarskich projektach i odpowie na pytania publiczności.

Spotykanie rozpocznie się 2 kwietnia o godz. 19.30 w tymczasowej siedzibie Muzeum Sztuki Nowoczesnej, przy ul. Pańskiej 3 w Warszawie.

Impreza jest częścią  większego cyklu poświęconego fenomenowi Szwajcarii.  Kraju, na który patrzy się głównie poprzez pryzmat osiągnięć gospodarczych. Kojarzy się ze znanymi markami, solidnością i bezpieczeństwem, turystyką i sportem zimowym oraz emigracyjną historią wielkich Polaków. W natłoku tych skojarzeń ginie zazwyczaj Szwajcaria jako taka – jej kultura, współczesność oraz osięgnięcia społeczne. Tak powstał projekt cyklicznych imprez organizowanych razem z Ambasadą Szwajcarii, Szwajcarską Fundacją dla Kultury Pro Helvetia oraz jednostkami Uniwersytetu Warszawskiego, który ma za zadanie obudzić zainteresowanie Szwajcarią.

W ramach 2. Tygodnia Szwajcarskiego na UW będą miały również miejsce:

  • pokazy filmów, wykłady  i dyskusje szwajcarskiej architekturze
  • spotkania z pisarzami szwajcarskimi oraz mniej i bardziej znaną literaturą szwajcarską, m.in. z Peterem Mathysem, autorem thrillera „W sprawie Rennera” (wyd. Muza)
  • wykład o fascynujących odkryciach Europejskiego Centrum Badań Jądrowych pod Genewą
  • dyskurs o szwajcarskim modelu społeczno politycznym (z udziałem profesorów oraz dziennikarzy)
  • opowieści o krwawej historii Helwetów
  • spotania z tajemniczą szwajcarską kulturą

Dodaj komentarz