• 2008-03-27

III Festiwal CZYTELMANII

60 000 tysięcy egzemplarzy książki-prezent autorstwa Niccolo Ammanitiego, spotkania z pisarzami, rabaty, konkursy internetowe, czytelnicze dyskusje na internetowych forach – książkowe święto dla wszystkich już wkrótce.

31 marca 2008 r. wystartuje tygodniowy Festiwal CZYTELMANII – Ogólnopolskiej Kampanii Na Rzecz Wspierania Czytelnictwa, podczas którego nieodpłatnie rozdanych zostanie 60 000 egzemplarzy książki-prezent drukowanej specjalnie na tę okazję i dystrybuowanej w miejscach zrzeszonych w Klubie Czytelmaniaka.

Celem kampanii jest dotarcie do tej części społeczeństwa, która na co dzień nie sięga po książkę. Dlatego opowiadanie Ammanitiego znaleźć będzie można w 400 punktach na terenie całej Polski, nie tylko w bibliotekach i księgarniach, lecz także w kinach (Multikino), pociągach (Intercity), perfumeriach, kawiarniach (Daily Cafe), sklepach komputerowych (Komputronik). To miejsca, w których książkowy-prezent będzie zaskoczeniem.

Organizatorzy kampanii chcą przekonać, że książka nie jest zakurzonym zabytkiem, lecz ewoluuje i przybiera nowoczesne formy – na miarę XXI wieku. Autorem książki-prezentu tegorocznej edycji kampanii jest włoski pisarz Niccolo Ammaniti. Ma na swoim koncie powieści, opowiadania, nowele, artykuły, komiksy oraz najważniejszą włoską nagrodę literacką Premio Strega 2007. Książki tego urodzonego w Rzymie w 1966 roku pisarza wydano dotychczas w 44 krajach. Bohaterem tegorocznego Festiwalu CZYTELMANII, będzie jego opowiadanie pt. "Zoolog".

(Instytut Książki)

Dodaj komentarz