Andrzej Dudek-Dürer, Rekonstrukcja tożsamości

Retrospektywna wystawa artysty sztuki mediów, performera, muzyka i kompozytora mieszkającego we Wrocławiu, wierzącego w reinkarnację oraz to, że jest wcieleniem niemieckiego mistrza z przełomu gotyku i renesansu – Albrechta Dürera, do którego twórczości od lat nawiązuje. Wystawa obejmuje twórczość w zakresie fotografii i wideo, rozwijanych przez artystę od lat 60.
Podstawowym tworzywem swojej sztuki Andrzej Dudek-Dürer czyni samego siebie. Jest niczym żywa rzeźba – od 1969 roku uprawia „life performance”, w którym wykorzystywane media: fotografię, rysunek, grafikę, wideo itp., traktuje jako dokumentację swego istnienia.

andrzejdudekdrerzcyklu_485
Artysta prezentował swoją twórczość i prowadził zajęcia na kilku kontynentach. W 2003 roku prezentował performance oraz dokumentację twórczości podczas 50. Biennale Weneckiego w ramach projektu EXTRA 50 / Brain Academy Apartment. Pokazywał prace i działania artystyczne na wielu wystawach, festiwalach i sympozjach  w kraju i  za granicą.
Kuratorem wystawy jest Krzysztof Jurecki. Organizatorem projektu jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Dolnośląski Festiwal Artystyczny.

Otwarciu wystawy w poniedziałek, 7 stycznia 2008 roku, towarzyszyć będą działania Andrzeja Dudka-Dürera:

– o godz. 13.00 pierwsza faza performance pt. „Sztuka Chleba – Sztuka Pizzy”
– o godz. 18.00 – w trakcie otwarcia wystawy – druga faza performance „Sztuka Chleba – Sztuka Pizzy”
– o godz. 19.00 odbędzie się performance pt. „Rekonstrukcja Tożsamości VII”
 
Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała, ul. 3 Maja 11

1 komentarz do artykułu “Andrzej Dudek-Dürer, Rekonstrukcja tożsamości”

  1. bleks

    to ciekawy artysta.czemu sądzi że jest wcieleniem Durera?

Dodaj komentarz