Zapis z podziemia. Niemczyk i pokolenie

3 stycznia w Warszawie odbędzie się dyskusja wokół wydanego przez Korporację Ha!art dwuksięgu Krzysztofa Niemczyka, obejmującego jego słynną powieść Kurtyzana i pisklęta oraz traktat o jego życiu. Udział wezmą: Tadeusz Komendant, Maria Anna Potocka, Anka Ptaszkowska, Kamila Wielebska; prowadzenie: Grzegorz Jankowicz

Książka opublikowana przez Koporację Ha!art jest świadectwem istnienia artysty – ikony niezależności, który z własnego życia stworzył fascynującą opowieść w osobliwy sposób łączącą losy ludzi, obyczajów, historii i polityki – postaci na wskroś awangardowej, choć przekornie mocno zakorzenionej w tradycji, będącej intuicyjna emanacja artystycznego ducha, a mimo to zadziwiającej konsekwencja i bezkompromisowością. Niemczyk wadził, przeszkadzał, niepokoił, drążył szczelinę w ściśle skodyfikowanej rzeczywistości.
 
Uczestnicy dyskusji będą rozmawiać o Niemczyku i jego pokoleniu, o kontrkulturze PRL, o alternatywnych projektach artystycznych, o życiu literackim w komunizmie, a także o związkach autora Kurtyzany z innymi pisarzami tamtego czasu.

3.01.2008, czwartek, godz. 18, sala Kino/Audytorium
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Al. Ujazdowskie 6, Warszawa

Dodaj komentarz