Moc mieszka w kamieniach i drzewach

Wystawa cyklu nastrojowych bichromicznych fotografii krakowskiej artystki Ewy Saj pt. Moc mieszka w kamieniach i drzewach odbędzie się w Bielsku-Białej. Fotografie powstały podczas azjatyckiej podróży autorki w 2005 roku. Są efektem jej fascynacji zabytkowymi kompleksami świątynnymi w Angkor w Kambodży – niewielkim państwie Khmerów, leżącym na Półwyspie Indochińskim w dorzeczu Mekongu. Angkor – wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO – jest dziś parkiem archeologicznym z zespołami świątyń, kompleksami lasów i zbiorników wodnych.

ewasajschodyzcyklumoc_485
Ewa Saj urodziła się w 1971 roku w Tarnowie. Jest absolwentką Wydziału Nauk Społecznych Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Jej pasją są podróże i fotografia. Fotografuje niezwykłe miejsca i zwykłych ludzi. W świecie poszukuje miejsc, które obdarzone są szczególną mocą, w których czuje się ich ducha. Na stałe jest zameldowana w Krakowie, choć tak naprawdę dom nosi w plecaku.
Przez kilka lat współpracowała z poznańskimi i krakowskimi mediami. Wystawiała prace w galeriach krajowych i zagranicznych. Trzy fotografie z cyklu Moc mieszka w kamieniach i drzewach: Wadźra, Nirwana i Still life zostały nagrodzone srebrnym medalem FIAP na Międzynarodowym Konkursie Fotografii Artystycznej Fotosalon Drzewo w Rużomberok na Słowacji (2006).

Wernisaż: 07.01.2008 r., godz. 17.30
Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała, ul. 3 Maja 11 
 

Dodaj komentarz